Domů » Články » Návod: jak nainstalovat Google služby na telefonech Huawei?

Návod: jak nainstalovat Google služby na telefonech Huawei?

Máme pro vás návod, jak nainstalovat Google služby na smartphony Huawei. Autor fotografie: Petr Uhlíř

Společnost Huawei to v posledních měsících nemá vůbec jednoduché. I když vyrábí špičkové smartphony, zájem o ně mezi uživateli poklesl. Důsledkem neustále probíhající obchodní války mezi USA a Čínou a uvaleným sankcím totiž Huawei ve svých smartphonech nesmí používat balíček Google služeb (Google Services), což v praxi znamená nejen chybějící obchod s aplikacemi Google Play, ale i celou řadu dalších aplikací, jako je YouTube, prohlížeč Chrome, Mapy, Gmail… a samozřejmě i placení skrze Google Pay.

 • Nejnovější způsob, jak na telefonech Huawei zprovoznit Google služby a obchod Play
 • Jedná se o neoficiální postup, který není schválený ani Googlem, ani společností Huawei
 • Celý postup je poměrně dlouhý, ale nikoliv složitý

Už s příchodem smartphonu Huawei Mate 30 Pro se ale na internetu objevily návody, jak Google služby opět zprovoznit. Vždy se jednalo o neoficiální softwarové zásahy, které ale byly funkční pouze po omezený čas, pak je totiž Google zablokoval.

Nyní se na Xda-developers.com objevilo zcela nové řešení, které Google služby na telefonech Huawei opět dovolí používat. Sami jsme to otestovali na smartphonech Huawei Mate 30 Pro i aktuální vlajkové lodi Huawei P40 Pro.

Funguje přihlášení do systému s Google účtem, obchod Google Play i všechny Google aplikace (Mapy, Gmail, YouTube, Chrome…). Nefunkční logicky zůstává pouze placení skrze Google Pay.

Mějte na paměti, že vše provádíte zcela na vlastní zodpovědnost. Autor návodu ani provozovatel webu SMARTmania.cz nenesou žádnou odpovědnost za případné škody, které na vašem telefonu či v softwaru mohou vzniknout. Instalací neautorizovaného a neoficiálního software se rovněž vystavujete bezpečnostnímu riziku.

Pro funkčnost tohoto řešení je potřeba, abyste měli po ruce USB Flash disk s USB-C konektorem, případně paměťovou kartu. Celý postup není nijak složitý, ale je poměrně dlouhý. Proto každý bod pečlivě čtěte a postupujte přesně podle návodu.

Aktualizováno: Na Xda-developers se objevil nepatrně zjednodušený postup (princip nicméně zůstává stejný jako v návodu níže).

Instalace Google služeb na telefony Huawei

 1. Stáhněte si a rozbalte soubor Huawei LzPlay.zip z tohoto odkazu (4 MB). Obsah rozbalte do rootu USB Flash disku (nebo na paměťovou kartu) a pak jej připojte k telefonu.
 2. V nabídce Nastavení vyberte nástroj Záloha a obnova. Pokud byste jej v systému nenašli, stáhněte si nástroj Huawei Backupz AppGallery.
 3. V aplikaci pro zálohu a obnovení dat vyberte Externí úložiště a na dalším kroku vyberte USB Flash disk nebo paměťovou kartu.
 4. Následně vám bude nabídnuta k obnově záloha ze smartphonu Huawei Mate 30 (manual backup) s velikostí okolo 5 MB. Nemusíte se bát, můžete ji použít i na jiné smartphony Huawei včetně řady P40.
 5. Z nabídky dat k obnovení vyberte Obnovit vše a potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit. Pokud po vás obnova bude vyžadovat heslo, opište jej z nápovědy na obrazovce.
 6. Po dokončení obnovy si stáhněte instalační soubory Google služeb z tohoto odkazu (soubor Google Installation.zip, velikost 155 MB, heslo pro rozbalení je firlando123). Po stažení jej rozbalte a složku Google Installation překopírujte do telefonu.
 7. Nyní v telefonu přejděte do nabídky s aplikacemi, kde vyberte čínskou aplikaci s logem G a spusťte ji (ta se v systému objevila po obnovení ze zálohy).
 8. Potvrďte všechna oprávnění. Jakmile tak učiníte, přepněte se z aplikace G na hlavní obrazovku a následně ji přes přepínač aplikací ukončete.
 9. Aplikaci G znovu spusťte a klikněte na modré tlačítko s čínskými znaky ve spodní části. Nyní se z aplikace přepněte zpět do správce souborů do složky Google Installation.
 10. Nainstalujte postupně balíčky 1 až 6, další zatím neinstalujte.
 11. Po nainstalování ukončete všechny aplikace na pozadí a znovu spusťte tu s ikonou G a klikněte opět na modré tlačítko s čínskými znaky a potvrďte i následující dialogové okno v čínštině. Následně aplikaci opět minimalizujte.
 12. Přejděte do nabídky Nastavení – Uživatelé & účty – Přidat účet a vyberte Google. Následně se přihlaste se svým Google účtem. Pokud máte vícero Googlu účtů, můžete si je přes tuto nabídku postupně přidat, případně to lze provést i kdykoliv později. Po přidání Google účtu/ů opět ukončete všechny aplikace na pozadí.
 13. Vraťte se do správce souborů a nainstalujte Google Service Framework (soubor 07).
 14. Po instalaci by se vám v notifikační oblasti měla opakovaně začít objevovat notifikace o tom, že služby Google Play vyžadují akci… tuhle notifikaci ignorujte. Kromě ní by vám měla vyskočit i další notifikace informující o probíhající aktualizaci Google Play. Tuto činnost nechte doběhnout (může to trvat i několik minut). Pokud vám bude neustále vyskakovat notifikace z Google Play, ignorujte ji.
 15. Teď spusťte Google Play a nainstalujte bezplatnou aplikaci Device ID. Poté opět ukončete všechny aplikace a spusťte Device ID. Klikněte na Grant Permission (například u položky IMEI). Po potvrzení se zaměřte na boxík s názvem Google Service Framework (GSF), kde by mělo být vyplněný kód složený z čísel a znaků, což znamená, že jsou Google služby funkční.
 16. Nyní jděte do nabídky Nastavení – Aplikace, poté znovu Aplikace, a klikněte na tři tečky, kde z menu vyberte Zobrazit systémové procesy. Zde vyhledejte Google Play services a klikněte na tlačítko Uninstall.
 17. Opět přejděte do správce souborů do složky Google Installation a nainstalujte 8. apk soubor (GMS Core Mod 1).
 18. Nyní jděte znovu do nabídky Nastavení – Aplikace, poté znovu Aplikace, a klikněte na tři tečky, kde z menu opět vyberte Zobrazit systémové procesy. Zde vyhledejte Google Services Framework. Rozklikněte položku a klikněte na Vymazat cache a Vymazat data.
 19. Nyní spusťte znovu aplikaci Device ID, kde by měla chybět položka Google Service Framework (GSF).
 20. Toto je asi nejkritičtější část z celého návodu. Znovu ukončete všechny aplikace na pozadí a otevřete Obchod Play. Měla by se vám objevit chybová hláška. Pokud ne, zkuste pár minut vyčkat a celý postup opakovat. Jakmile se vám objeví chybová hláška na Google Play, klikněte na tlačítko Opakovat (Retry). Poté spusťte aplikaci Device ID, kde by se vám měla znovu objevit položka Google Service Framework (GSF). Pokud se tak nestane, opakujte celý postup tak dlouho, dokud se zde položka neobjeví včetně kódu složeného ze znaků a čísel. Postup při opakování je vždy následující: spustit Device ID, následně obchod Play, kliknout na Opakovat (Retry), pak ukončit všechny aplikace a znovu spustit Device ID. Cílem je, aby se vám pod Google Service Framework (GSF) opět objevil kód. Na Xda-developers doporučují zkusit provést restart telefonu.
 21. Jakmile se vám kód objeví, přestane se zobrazovat ona otravná notifikace z Google Play a máte téměř vyhráno.
 22. Jděte znovu do nabídky Nastavení – Aplikace, vyhledejte Google Play services a klikněte na Odinstalovat.
 23. Znovu přejděte do správce souborů do složky Google Installation a nainstalujte 9. apk soubor (GMS Core Mod 2).
 24. Hotovo, nyní máte na svém smartphonu Huawei funkční Google služby.

Návod vznikl na základě tohoto vlákna na Xda-developers.com. Při instalaci Google služeb vám rovněž může pomoci následující video:

How to Get Google Play Services on the Huawei P40 Pro!

Pokud postup vyzkoušíte, dejte nám do komentářů vědět, zda jste uspěli a na jakém smartphonu jste Google služby instalovali. Nezapomínejte také, že stejně jako předchozí postupy, i tento může Google kdykoliv zablokovat a znefunkčnit.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

45 komentářů

 1. A jaká je šance, že v těch APK je schovanej nějakej malware? :-D Případně že ho tam někdo v brzké době nedá? Protože to je velmi jednoduché. Vypustit návod, chvíli tam nechat čisté aplikace a pak je nahradit a máme přístup do celýho teleofnu… OBecně mi nepřijde jako dobrej nápad to zkoušet.. Ale kdo chce kam…

  • Tak proto asi taky píšou, že to každý dělá na vlastní nebezpečí :) a taky tohle je zatím jediný způsob, nic jiného prostě neexistuje.

  • Celou dobu sdílíte Google veškeré informace o sobě a svých aktivitách a to vám nevadí :-)

  • google mi nevykrade účet

  • zeiess: přesto je tady taková malinka drobnost, třeba že google nezneužije tvoji platebni kartu

  • To samozřejmě nevadí, proč by mělo.

  • ZEIESS:
   Ano, všude nás všichni špiónují, aneb další „komik-lobotomik-paranoik“ 👁🔍😂🤣 Na tohle by se už měly předepisovat prášky 😂

  • Jsem paranoik,to ale ještě neznamená, že mě nesledují.

  • Řekl bych, že o trošku větší než, že si stáhneš něco škodlivého z Play store.

 2. super. jak budu večer doma z práce, hned to na Mate 30 Pro zkusím :-)

  • tak potvrzuji funkčnost. je to super a díky za návod :)

  • Super, zaplatit takovou pálku a pak tomu telefonu sloužit, místo aby to bylo opačně😀

  • Proč se tomu tak divíš? Vždyť to je třeba u Applu zcela běžné.

  • Žiješ v bludu. Shodou okolností Apple mám, když nový vybalím z krabice, stačí se přihlásit a za chvilku můžeš telefon se vším všudy používat bez toho, abys cokoliv nastavoval, všechno bude nastavené podle předchozího telefonu. A přesně takhle to má fungovat. A ne někde pokoutně stahovat pofidérní aplikace.

  • A pak chceš něco do telefonu nahrát z PC a ejhle.

  • Pustím itunes a nahraji do potřebuji. Kde vidíš problém, xzeit? Jsi jen ubohy trol.

  • Právě v tom iTunes :D

  • xzeit: Jojo, kdežto u nových Huabraků si ani smysluplně nenainstaluješ aplikace :D Takže pro to má být obhajoba, že u Apple potřebuješ iTunes jo? Větší Huaovci jsem neviděl, fakt.

  • Menty: ty buď raději potichu, protože ty vždycky píšeš, jak se ti to hodí do krámu 😁.

  • Xzeit: A proč bych to tam nahrával kabelem jak blb? Probuď se do současné doby, na všechno se používá cloud. Popravdě nevím, co bych do toho telefonu tahal v takové míře, že bych na to potřeboval kabel. Hudbu mám ve streamovací službě, většinu filmů dostupnou přes Netflix (i stažený film bych raději nahrál na cloud, než hledat kabel), fotky mám stejně na cloudu. Nechápu tě.

  • Kabel a presouvani souboru v roce 2020 :-D
   Diskety nebo CD jsou taky jeste v mode? :-D

  • QWERTZ: Je to uživatel Huawei, to je obecně znak uvíznutí před 10 lety :D :D

  • Bohužel chlapci, oba jste mimo. Bezdrátově, cloud atd si můžu používat jak chci. QWERTZ: speciálně pro tebe, to mi jako chces říct, že se v roce 2020 přestaly používat flash disky atp? 😁. Používám paměťovou kartu na mobilu jako flešku a tuto možnost využívám dle potřeb. Ne vždy je všechno super řešit cloudem/bezdrátově atp.
   Ne vždy a ne všude.

  • A co nám ten tvůj výblitek měl říct? K iPhonům jde normálně flashka připojit, stejně jako čtečka karet. Téma ale bylo iTunes, tam nám řekni, proč bych měl telefon připojovat k počítači a tahat něco kabelem. Řekni mi co a proč…protože jestli nic nemáš, tak jsi jen trapný troll usvědčený ze lži, jako obvykle.

  • _qam_ Qwertz, rozdvojená osobnost? Nebo jiný důvod, proč si hraješ na dvě osoby?

  • Už jsem to tady psal několikrát. Například 3D modely dílů /sestav, které mají třeba stovky MB, obecně ale cokoliv, kvůli čemu se používá fleska. Naposledy jsem rodičům nahrával do PC filmy, z nichž některé mají v MKV až několik GB. Mám to doma na disku, zkopíruju do telefonu během několika desítek vteřin a nahraju jim to taktéž. Bohužel v jejich bydlišti je jen 20Mbit, takže si umíš asi spočítat, jak dlouho by tahali 50 GB. To byl jen příklad. Přes kabel do mobilu kopíruji občas, důležité je, že to jde bez problémů, bez nějakých aplikaci a je to jen další možnost, jak do telefonu, nebo z něco dostat.

  • Btw tahat ze současných androidů SD kartu špendlíkem je vyloženě labůžo. Kdyby ta karta byla uživatelsky přístupná, tak to možná uznám, ale takhle je to spíš k smíchu. Obzvlášť s vědomím, že si znefunkčníš telefon vytažením simkarty. Fakt k smíchu.

  • Sorry, ale já kartu dam do mobilu a už ji nevytahnu. Maximálně v opravdu výjimečnem případě. Kartu používám v mobilu místo flash disku. Díky kabelu.

  • xzeit: slovo „nejde“ nemam ve slovniku, sorry. Treba uz jsi na nejmodernejsi technologie starej, tak frcis na disketach. Je mi to celkem jedno. Ja s presouvanim souboru pracuju hodne, protoze musim a nejaky kabel ci jinou prehistorii jsem nepouzil ani nepamatuju. Protoze proc bych to delal, ze…. takze tva zminka o Apple, kteremu by meli uzivatele slouzit je naprosto licha z duvodu tvych naprosto fatalnich nedostatku ve znalostech.

   Dj rouška: velice spatna diagnoza a jsi uplne mimo. Dopln si vzdelani, kdyz uz mas potrebu hrat si na doktora. Dekuji.

  • Přímo. Já kabel na přenos souborů nepoužil posledních já nevim, 5 let? Je rok 2020, tak je potřeba se adaptovat, je ale pravda, že i v dnešní době se občas objeví nějaký důchodce, který má s tímhle problém, ale cloud jede v dnešní době prim. Já navíc používám Mac – takže Airdrop při přenosu mezi počítači, případně iZařízeními je to nejlepší. A když už, mam externí T5 od Samsungu, tu jsem použil asi jednou? Spíš mi přišlo směšné srovnávat absenci mass storage k tomu, že na Huawei krámy nejdou instalovat normálním způsobem aplikaci. To je fatk bizár.

  • „Spíš mi přišlo směšné srovnávat absenci mass storage k tomu, že na Huawei krámy nejdou instalovat normálním způsobem aplikaci. To je fatk bizár.“

   Tohle jsem teda taky na tom vsem nepochopil. Proste srovnani absolutne mimo. Jako je hezky, ze vyuzijes mobil jako flashku, ale jestli tohle delas nejak casto, nebylo by jednodussi si koupit prave tu flashku? Dnes stoji par korun a budes to mit mnohem pohodlnejsi nez si delat bordel ve file managmentu na mobilu…
   Sam mam treba flashku permanentne na klicich a sance jsou, ze budu mit u sebe spis ty klice nez kabel k mobilu.

  • Lukass71: u mě je větší šance, že budu mít právě ten mobil. Žádný bordel ve file managementu. Pro tyto operace používám paměť paměťové karty. Využívám smartphone prostě trošku v širším využití a toto je jedna z nich. K paměti mám snadný přístup mnoha způsoby, že tady někdo odsuzuje kabel jako rozšířenou možnost využití, to už se fakt síla.

  • To srovnání, které jsi napsal, je trošičku mimo. Já jsem původně měl na mysli, ze u Applu je to běžné…. Např. nutnost instalace iTunes pokud to chceš připojit kabelem a něco tam dostat. Už jsem to tady psal několikrát, ne vždy je možnost být na WiFi a čerpat data, protože chci do telefonu něco dostat atp. Ne, chápu že iPhone má své zastánce a setkal jsem se i s tím, jak kolega přecházel z Androidu na iPhone a přišel z otázkou, jak tam dostanu hudbu/videa. Nešlo mu to v práci k PC propojit kabelem, resp. byl z toho docela v šoku. Chápu příznivce jablečných produktů, pro mě jsou ale možnosti jablka prostě málo. Využívám to zařízení fakt trošku více jako all in one řešení.

  • Jo, pro tebe špatná diagnóza a usvědčený lhář. Tak aspoň, že potvrzeno.

  • Dj rouška: pouzivas stejny slovosled. Jsi tak hloupy nebo liny? :-)

  • QWERTZ: kabel, nebo flešdisk není žádná prehistorie. Přirovnání diskety k dnešním vysokokapacitním a vysokorychlostním paměťovým médiím je fakt mimo. Už jsem napsal, někdy je lepší použít jeden způsob a někdy zase jiný.

 3. Pro mě dost zásadní chybějící Google Pay.

 4. Tak tohle je trapas… Clovek se stává otrokem svého telefonu.

 5. Koukám,že tady lidi preferují cloud.Mě by zajímalo za jakou doby by kdokoliv tady kdo preferuje cloud natahal 1TB dat při rychlosti uplaudu 30 mbit/s ????? Cloud není špatný ,ale při této rychlosti je naprosto tragický.Raději preferuji flešky a pamětovky. Je to mnohem rychlejší přenos dat.

  • A ten 1TB taháš pořád tam a zpátky? Tak to tam jednou nahraju a je to tam ne? Na flashky a paměťovky taháš ten 1TB jakou rychlostí?

 6. Aktualizujte postup. Na Xda už je nový/upravený. :-)

 7. vyzkoušeno nyní na Huawei P40 Pro a funguje skvěle. Postup je trochu otravnější a delší (suprově je to ukázané v tom videu na konci článku), ale dá se to.

 8. Ahoj, mohli byste oživit odkazy? Jinak nedaří se mi přihlásit se k účtu. Píše mi tuto hlášku. „Přihlášení se nezdařilo. Při komunikace se servery Google došlo k potížím. Zkuste to znovu později“. Před měsíce jsem nainstaloval na P40 Lite a nyní na druhý se mi nedaří. Nějaký podnět?

  • tohle bude věčněj problém. to by autoři mohli ten článek aktualizovat 2x do týden pomalu. google prostě změní/vyblokuje to, co appka obchází, pak to zas nějakej nadšenec trochu fixne, pak to zas přestane fungovat. tak to bohužel s huawei a GMS je a bude. s tím se ti co si huawei telefony koupí musí smířit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).