Domů » Bleskovky » Xiaomi chystá vlastní tablet s 9,2″ displejem. Známe i další parametry

Xiaomi chystá vlastní tablet s 9,2″ displejem. Známe i další parametry

O tabletu s dílen čínského výrobce Xiaomi se spekuluje již delší dobu. Nicméně až doposud jsme neznali žádné konkrétnější informace, které by alespoň minimálně naznačovali plánovanou výbavu. Ve výsledcích populárního benchmarku GFXBench se však objevilo nové zařízení, které konečně odhaluje stěžejní hardwarové prvky. Tablet s kódovým označením Xiaomi HM 1AC pohání čtyřjádrový procesor Snapdragon 400 (ARM Cortex-A7) s taktem 1,6 GHz a grafický akcelerátor Adreno 305.

 

Kapacita operační paměti činí 1 GB a interní úložiště pojme maximálně 6 GB dat. Tablet od Xiaomi dále nabídne 9,2“ displej s dnes již průměrným rozlišením 1280 x 720 pixelů. O zachycení případných momentek se postará hlavní fotoaparát s rozlišením sedm megapixelů a chybět nemá ani čelní 1,5Mpx kamerka pro videokomunikaci. Testovaný kousek běžel na operačním systému Android 4.3.

Z výše uvedených parametrů je patrné, že Xiaomi nebude s tímto tabletem trhat výkonnostní rekordy, ale zřejmě bude chtít zaujmout odladěností systému a nízkou cenou.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *