Domů » Bleskovky » Xiaomi chystá velkou expanzi. V prosinci zřejmě vstoupí oficiálně na americký trh

Xiaomi chystá velkou expanzi. V prosinci zřejmě vstoupí oficiálně na americký trh

Společnost Xiaomi prožívá úspěšný rok, její smartphony se prodávají jako na běžícím páse a roční plán prodat 100 milionů kusů se podařilo splnit s dvouměsíčním předstihem. Xiaomi aktuálně patří mezi výrobci smartphonů 4. příčka, dá se však očekávat další posilování; čínský výrobce se totiž chystá významně expandovat.

Xiaomi Mi Store Hradec Králové

Xiaomi se zřejmě chystá vstoupit na americký trh

Xiaomi ohlásilo na 8. prosince tiskovou konferenci, která se odehraje v New Yorku. To je vůbec poprvé, co bude tato čínská firma konat akci na území Spojených států. Čas a konkrétní místo události zatím zmíněny nebyly, podle vyjádření představitelů firmy se má jednat o vůbec „největší párty“, na které mají být ukázány ty nejlepší produkty z poslední doby. Účastníci akce se budou moci setkat nejen s americkým týmem Xiaomi, ale také se speciálními hosty a dokonce i nějakými celebritami.

Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi Mi Mix 3: vysouvací konstrukce, keramická záda, 10 GB RAM a perfektní fotoaparát

Firma zatím nepotvrdila, že se událost bude točit kolem smartphonů, ohlášení jejich prodeje na americkém trhu je však velmi pravděpodobné, neboť některé jiné produkty (např. koloběžky, sluchátka, powerbanky, apod.) už Xiaomi v USA prodává. Pokud Xiaomi skutečně 8. prosince ohlásí vstup svých smartphonů na americký trh, existuje poměrně vysoká šance, že se firmě podařilo domluvit se s některým z tamních mobilních operátorů na prodejích; bez nich totiž v Americe nemá žádný výrobce šanci na úspěch.

Ustojí Xiaomi tlaky amerických vládních agentur?

Čínští výrobci smartphonů to mají v USA kvůli obchodním válkám a obavám o bezpečnost nesmírně složité. Firma Huawei se po několika pokusech o vstup z amerického trhu zcela stáhla, společnost ZTE má po nedávné aféře s porušováním sankcí tak pošramocenou pověst, že si její telefony v USA koupí málokdo.

ZTE se vrací, ale bude to mít těžké. Na veletrh IFA přiveze smartphone Axon 9 Pro

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).