Domů » Bleskovky » ZTE se vrací, ale bude to mít těžké. Na veletrh IFA přiveze smartphone Axon 9 Pro

ZTE se vrací, ale bude to mít těžké. Na veletrh IFA přiveze smartphone Axon 9 Pro

Společnost ZTE má nejhorší chvíle za sebou, těžké časy jí ale ještě čekají. Od půlky letošních prázdnin může opět oficiálně podnikat a používat americké komponenty a technologie, musí však zaplatit velkou pokutu ve výši jedné miliardy dolarů, a spokojit se s některými nepříjemnostmi vyplývajících z nedůvěry k této značce.

Zákazy v Americe i v Austrálii

Donald Trump například zákonem zakázal americkým úředníkům a vládním zaměstnancům používat smartphony a jiné technologie od ZTE (a také Huawei), obě firmy mají také horkou půdu pod nohama v Austrálii, kde byl tamním operátorům vystaven zákaz používat jejich technologie při výstavbě 5G sítí. V obou případech je důvodem podezření z napojení ZTE a Huawei na čínskou vládu a z toho plynoucí bezpečnostní rizika.

ZTE přiveze do Berlína nový vlajkový model

ZTE se nyní bude snažit vylepšit svůj kredit. Už příští týden na berlínském veletrhu IFA bude mít tiskovou konferenci, na které představí svůj nový vlajkový smartphone Axon 9 Pro. Čínská firma už v upoutávkách odhalila jeho podobu, parametry zase prozrazují některé benchmarky.

ZTE Axon 9 Pro bude standardní telefon současnosti, který si část designu vypůjčuje od iPhone X, ať už tvarem výřezu v displeji či umístěním duálního fotoaparátu do levého horního rohu zad. Uvnitř telefonu bude tikat čipset Qualcomm Snapdragon 845 ve spolupráci s 6 GB RAM, operačním systémem bude Android 8.1 Oreo.

Zatím to vypadá, že se Axon 9 Pro nebude příliš lišit od konkurence, ZTE tak bude muset bojovat především cenou. Bude také zajímavé sledovat, zda se nevole na americkém a australském trhu nějak projeví na působení čínské značky v Evropě, zvláště pak, když svůj Axon 9 Pro bude prezentovat v Berlíně, kde nebude chybět ani naše redakce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

 1. Carda (neregistrovaný)

  Kde jsem tenhle vzhled už viděl…? kde jsem? no jo vlastně takhle vypadá většina modelu od různých výrobců :-D no těžký to mít bude když bude vystaven vedle stejně vypadajících prostě po kterém náhodně sáhneš tak vyhraje :-D

 2. Vitt (neregistrovaný)

  Oni si ty modely mezi sebou fakt půjčují, jenom si tam pak přilepí jejich značku OMG :D kam jsme to dospěli…

 3. QNX (neregistrovaný)

  Zase ďalší telefón z dizajnovej rady ctr+c, ctrl+v….

 4. Vizz (neregistrovaný)

  Udělali by lépe, kdyby zrušili mobilní divizi. Předešli by té trapnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *