Domů » Bleskovky » Xiaomi chystá telefon s šesti fotoaparáty a výsuvnou konstrukcí

Xiaomi chystá telefon s šesti fotoaparáty a výsuvnou konstrukcí

Xiaomi chystá další nový smartphone, jehož podobu poodhalila patentová přihláška. To, jak by novinka mohla vypadat, na twitteru poodhalil uživatel s přezdívkou @stufflistings, který se specializuje právě na leaky získané z patentových přihlášek.

Xiaomi, Redmi, nebo Poco?

Podle jeho informací by mohlo jít o podobu připravovaného Xiaomi Mi Mix 4, ale stejně tak není vyloučeno, že půjde o model spadající pod brand Redmi, případně Poco. Právě Redmi by letos mělo představit telefon vybavený 64Mpx fotoaparátem; ten by měl využívat funkce spojování informací ze čtyř sousedních pixelů, tzn. že výsledné snímky budou mít rozlišení 16 Mpx. Senzor by ale měl za dobrých světelných podmínek umět fotit i v nativním rozlišení.

Xiaomi 4 fotoaparty 4
Xiaomi chystá smartphone s šesti fotoaparáty (4 + 2) a výsuvnou konstrukcí. Jeho podobu prozradila patentová přihláška.

Na druhou stranu, klidně by to mohl být i Mi Mix 4. Produktový ředitel Xiaomi nedávno prozradil, že tento model má disponovat velmi kvalitní optikou.


Kromě čtveřice fotoaparátů na zadní straně, které svým uspořádáním připomínají Huawei Mate 20 Pro (v případě kruhového návrhu zase Lumii 1020), bychom se měli dočkat výsuvné konstrukce typu slider, v rámci které budou obě dvě přední selfie kamerky standardně schované (stejnou konstrukci má například Xiaomi Mi Mix 3).

Pod kterým z brandů se nakonec tento model v prodeji objeví ukáže až čas. Vlajkové modely od Xiaomi v minulosti příliš kvalitními fotoaparáty nedisponovaly, změnilo se to až s modelem Mi 9, a tento chystaný fotomobil by rozhodně mohl potrápit konkurenční značky, zvláště pokud u něj výrobce zvolí agresivní cenovou politiku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Carda
Anonym
Carda

No tomuhle se říká být na mizině nudli nějak odlišit :D

Martin123
Uživatel
Martin123

Řekni mě, v čem se smartphone odlišoval když měl 16:9? Podívej se na Samsung všechny vypadali stejně jen menší rozdíly, podívej se na Sony, a na ostatní, dnes je to lepší než kdysi.

Carda
Anonym
Carda

Tak odlišoval se tak že se s tím dalo různě pracovat využít ten rámeček na plno na lepší reproduktory, lepší foťák, popřípadě čtečka otisků jakákoliv a třeba senzorové tlačítka ty jsem měl nejradši, zkrátka se to dalo využít Samsung jen kopíroval Apple možná proto vypadali stejně stejně jako iPhony. Sony to spíš kolikrát přehánělo a zbytečně je zvětšovalo ale když se podíváš na Mate 10 co mám tak tam se dali i zmenšit a stejně se tam ta čtečka vešla a s tím co se teď nabízí by byl 16:9 displej ještě lepší než kdy dřív hlavně by byl displej… Číst vice »

Vamez
Anonym
Vamez

Proc jen sest fotaku? ?Není to malo??

Jakub
Anonym
Jakub

Co mě spíše zaráží je fakt, že čtvercové uspořádání foťáků je vzato z Huawei Mate 20 a naopak kruhový náhled je z Nokie. Chápu, že se nedá moc vymýšlet, ale na to, kolik bylo řečí na plotnu (Mate 20) , tak mi to přijde poněkud trapné. A srandu si dělaly právě konkurentní značky, ze kterých je Xiaomi jednou z největších. A co se týče poznávacích znaků, tak se dají mobily v dnešní době poznat i z čelní strany. Stejně jako člověk musí vědět, jak vypadají telefony zezadu, aby je poznal, tak to platí o straně přední. A především jde v… Číst vice »