Domů » Bleskovky » Xiaomi chce být největším výrobcem smartphonů v Indii. Zaútočí i na Evropu a USA?

Xiaomi chce být největším výrobcem smartphonů v Indii. Zaútočí i na Evropu a USA?

Vypadá to, že se čínská společnost Xiaomi chystá vzít útokem indické trhy. V nedávném rozhovoru pro deník The Economic Times se hlava společnosti Manu Jain pochlubil se svými plány – Xiaomi chce být největším dodavatelem telefonů pro Indii, a to už během následujících 3 až 5 let.

Aby mohl čínský výrobce své plány naplnit, potřebuje v Indii zvýšit produkci telefonů. Ačkoliv už má Xiaomi v zemi velkou továrnu nacházející se v srdci Ándhrapradéše, společnost se chystá vybudovat minimálně jednu další fabriku, která má dopomoci ke zdvojnásobení výrobních kapacit.

xiomi-pti_-l
Manu Jain, ředitel společnosti Xiaomi pro indický trh

Jain v rozhovoru poznamenal, že má Xiaomi velká očekávání s nedávno představeným modelem Redmi Note 4, který se již na indických trzích prodává. Společnost chce prodat na 7 milionů těchto zařízení, a to už během jednoho roku. Pro srovnání, předchozí model Redmi Note 3 byl jedním z nejlépe prodávaných zařízení v zemi – za pouhých 10 měsíců se podařilo výrobci dodat na 3,6 milionů jednotek. Vzhledem k faktu, že se během prvních 10 minut podařilo prodat přes 250 tisíc Redmi Note 4, dá se očekávat, že jsou plány společnosti reálné.

Indie je obecně pro výrobce telefonů lukrativní země, neboť během posledních tří let se poptávka po chytrých telefonech ztrojnásobila – v roce 2016 se v Indii prodalo přes 120 milionů zařízení. Očekává se, že poptávka bude stále sílit a v roce 2020 se má počet prodaných telefonů až zdvojnásobit (vůči roku 2016).

11817117_10152895166191612_252117032059673693_n

Společnosti Xiaomi se na indických trzích daří velice dobře. Jen v loňském roce se počet prodaných telefonů zdvojnásobil a firma vygenerovala příjem vyšší než 1 miliarda dolarů. Nehledě na úspěšná prodejní čísla, ne všichni jsou s výrobky společnosti Xiaomi spokojeni. Velký počet uživatelů si totiž stěžuje na nevalnou podporu při řešení spotřebitelských potíží.

Bude zajímavé sledovat, kam až se Xiaomi podaří zajít. Dalším logickým krokem po „dobytí“ indického trhu je expanze do Evropy a USA. U nás jsme však zvyklí na lepší péči. Xiaomi by se tak mělo ze svých chyb poučit a v případě rozšíření se na evropské trhy by mělo přinejmenším zlepšit svůj přístup k zákazníkovi.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

8 komentářů

 1. Micromax si jistě nenechá jen tak ukrást první pozici ;)

 2. Poprvé jsem dal šanci ryze čínské značce, když jsem k vánocům koupil nejmladší dceři Xiaomi redmi 3s. Fungoval přesně 6 minut… Jasný, byla to asi jen smůla na vadný kus, ale i tak to pro mě byla taková lekce, že se této značce budu vyhýbat.

  • Tak zrovna redmi 3s a redmi note 3 pro se jsou ve své cenové kategorii to nej co jde koupit.

   • … a které značky a modely by to jako měli být? Předem upozorňuji, že chipsety značek HiSilikon či Mediatek a jim podobných kvalit bohužel v konkurenci SnapDragonu tahají za kratší konec provázku co se týče kvality a to už nemluvím o prachmizerném výkonu a vyšší spotřebě. Takže směle do toho a pouč nás.

   • Omluva Ladikovy. Má pravdu ten hoch. Ještě 2x omluva…. nejsem dnes ve formě.

   • Ano Ladiku, proto jsem se ho rozhodl koupit, i přes vnitřní odpor, k ryze čínské značce. Bohužel jsem měl smůlu a napříště zvolím jinou značku.

 3. Mam Xiaomi redmi 3S pro (od septembra 2016), zatial vsetko funguje ako ma, doteraz maximalna spokojnost. Keby odisiel, idem zase do Xiaomi. Okolo mna ho maju dalsi styria ludia, a tiez su zatial maximalne spokojni… .

  • vo firme mame viacej firemnych redmi 3S a aj ja sam ho mam a nestazujem sa. Telefon je na svoju cenu rychly a nic sa tam neseka. Jedina vec co sa mi zriedka stane je ze sa sam od seba restartne. Mam tam stable verziu cz/sk romky tak cakam na update. Az na tuto drobnost maximalna spokojnost. Kolegovia sa tiez nestazuju zatial.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).