Domů » Bleskovky » Xiaomi Blackshark: AnTuTu naznačuje příchod výkonného herního smartphonu

Xiaomi Blackshark: AnTuTu naznačuje příchod výkonného herního smartphonu

Benchmark AnTuTu zachytil dosud neznámý telefon označený jako Xiaomi Blackshark. Zařízení od čínského giganta má zaujmout vysokým výkonem, některé zahraniční redakce dokonce spekulují o tom, že se jedná o smartphone specializovaný na hraní her. Tomu by ostatně nasvědčovalo rekordní skóre 270 680 bodů; Samsung Galaxy S9+ má přitom podle nové metodiky AnTuTu o 15 tisíc bodů méně.

Xiaomi Blackshark má pohánět procesor Qualcomm Snapdragon 845 spárovaný s 8 GB RAM. Výkon (a výdrž na baterii) může pozitivně ovlivnit i displej s nižším rozlišením, namísto tradičního 2K displeje má mít telefon pouze FullHD+. Překvapivá je nízká kapacita vnitřní paměti 32 GB, posledním známým údajem je verze systému Android, konkrétně 8.0 Oreo.

Je možné, že tento telefon vznikl díky spojenectví s čínskou firmou Black Shark Incorporated, která vznikla v roce 2017 a podle své stránky na síti Weibo se zabývá výrobou smartphonů. Xiaomi do této společnosti investovalo nějaké prostředky, které se mu možná vrátí v podobě herního smartphonu, na kterém nebude logo známější značky Xiaomi chybě.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).