Xiaomi 12 Ultra druhý displej nenabídne, zaujme ale hodně netradičním fotomodulem

xiaomi 12 5g

Čínský gigant Xiaomi umí po stránce designu vyvolat značnou vlnu zájmu. Naposledy se o to postaral se svým modelem Xiaomi Mi 11 Ultra, kterému do fotomodulu „přibalil na cestu“ menší displej, jejž můžeme najít také v populárním fitness náramku Xiaomi Mi Band 5. Jak se zdá, i v případě Xiaomi 12 bude přídomek Ultra znamenat neobvyklé provedení fotomodulu.

xiaomi telefoon
Zadní kryt, který na svém twitterovém účtu zveřejnil leaker Teme

Na základě informací z některých úniků sestavil nizozemský server LetsGoDigital rendery chystaného Xiaomi 12 Ultra. Na nich můžeme spatřit obří kruhový modul fotoaparátu, jenž v sobě ukrývá hlavní snímač s optickou stabilizací, širokoúhlý objektiv, periskopický teleobjektiv a také čtvrtý fotoaparát, který by mohl být buďto 3D ToF senzor, nebo 2x–3x standardní teleobjektiv. Chybět by neměl ani LED blesk, mikrofon pro nahrávání zvuku či laserové ostření.

V případě hlavního fotoaparátu se spekuluje o senzoru Samsung ISOCELL GN5 s rozlišením 50 Mpx, který je nástupcem ISOCELL GN2, jenž se nachází v Xiaomi Mi 11 Ultra. Jak širokoúhlý, tak periskopický teleobjektiv by měl taktéž dostat vysoké rozlišení, konkrétně 48 Mpx.

Zajímavostí je přítomnost značky Leica, u které se spekuluje, že zahájí partnerství s Xiaomi právě u modelu 12 Ultra. Německý výrobce sice už dříve začal spolupracovat s japonskou firmou Sharp, nicméně v tomto případě se pravděpodobně nejedná o exkluzivní smlouvu. Ostatně například konkurent z německé Jeny Carl Zeiss taktéž spolupracuje se Sony, Nokií a Vivo.

Xiaomi 12 Ultra : Trailer

Ostatní výbava by měla patřit mezi to nejlepší – 6,8“ AMOLED displej s rozlišením QHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz, čipset Snapdragon 8 Gen 1, optická čtečka otisků prstů v displeji, stereo reproduktory, odolnost IP68, 5000mAh baterie s podporou 120W nabíjení (spekuluje se dokonce o 150W nabíjení) či Android 12 s nadstavbou MIUI 13.

Příchod Xiaomi 12 Ultra se očekává ještě letos

Xiaomi 12 Ultra by se měl představit veřejnosti ještě letos. Cena se odhaduje zhruba na 1 200 dolarů (cca 32 499 Kč s DPH), tedy přibližně podobnou částku, za jakou se začal prodávat Xiaomi Mi 11 Ultra. Po představení se začne Xiaomi 12 Ultra prodávat nejprve v Číně, přičemž do světa se pravděpodobně podívá později.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku