Cena:

Xiaomi 11T dorazí příští týden. Nabídne ultrarychlé nabíjení a čtyřletou podporu

Xiaomi 11T 2

Příští týden bude velký svátek fanoušků značek Apple a Xiaomi. Zatímco první skupina se v úterý dočká odhalení nových iPhonů, fanoušci čínské firmy dostanou o den později nové smartphony z rodiny Xiaomi 11T. Jeho výrobce již trousí na sociální sítě první střípky, takže si můžeme s předstihem potvrdit první informace.

Xiaomi 11T 2

Xiaomi 11T: dva modely, rychlé nabíjení a dlouhá podpora

Čínský technologický gigant například potvrdil, že se v příštím týdnu dočkáme minimálně dvou modelů – základního Xiaomi 11T a pokročilejšího Mi 11T Pro. Jejich podrobnou výbavu zatím neznáme, z oficiálních zdrojů však víme, že se minimálně u modelu Pro můžeme těšit na podporu ultrarychlého 120W dobíjení.

 

A to není vše, Xiaomi také v upoutávkách láká na působivý zvuk a skvělé fotografie, přislíbena je rovněž dlouhá softwarová podpora – tři velké systémové updaty a čtyři roky bezpečnostních updatů. Předpokládáme, že telefony dorazí na trh s Androidem 11, tudíž se mohou ještě těšit na Android 12, 13 a 14.

Xiaomi 11T

Tolik k oficiálním informacím, podle těch neoficiálních dostane Xiaomi 11T Pro 120Hz Super AMOLED displej, 5000mAh baterii, 108Mpx hlavní fotoaparát a čipset Qualcomm Snapdragon 888. U základního 11T se zase spekuluje o čipsetu MediaTek Dimensity 1200 a 64Mpx kameře.

Premiéra obou telefonů se odehraje 15. září, tisková konference bude zahájena ve 14:00 našeho času.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.