Domů » Články » XDA Atom – kvalitní PPC s FM rádiem

XDA Atom – kvalitní PPC s FM rádiem

XDA Atom je označení dalšího PPC Phone Edition, který ve své třídě nabídne něco zatím nevídaného. Ostatně sami uznáte, že s integrovaným FM rádiem jsme se zatím u takových přístrojů nesetkali. Tím to samozřejmě nekončí a při pohledu na podrobné specifikace je vidět, že k dokonalosti tomuto zařízení nebude chybět téměř nic. Rozměrově menší než MDA Compact, navíc dvojnásobek paměti ROM, integrované Wi-fi a kvalitnější barevné podání (alespoň papírově)  – to jsou myslím dostatečně silné argumenty, které by mohly nynější majitele zmíněného Compactu přesvědčit o výměně. Jako malou vadu na kráse bych označil přítomnost miniSD slotu namísto slotu SDIO, který je přeci jen pro tato zařízení typičtější.  Jako první nabídne Athenu operátor O2 pod označením Xda Atom, ostatní se k němu časem připojí. Všichni samozřejmě doufáme, že na Atoma narazíme i u našich operátorů, to ale ukáže až čas. Zatím nezbývá než se spokojit s několika screenshoty a základními specifikacemi.

Technické specifikace:
Síť: Quad-band GSM 850/900/1800/1900 MHz
Systém: Windows Mobile 5.0
Rozměry a hmotnost: 102 x 58 x 18,5 mm, 150 g
Procesor: Intel XScale 416 MHz
Paměť: vnitřní 64MB SDRAM a 128 MB ROM,
Rozšiřitelnost: miniSD slot
Displej: 2.8“ dotykový ,TFT 320 x 240, 18-bitové barvy (až 262 tisíc barevných odstínů)
Digitální fotoaparát: 2,0 megapixelu
Data: GPRS/EDGE, Wi-fi, Bluetooth 1.2
Další funkce: integrovaný FM přijímač

Pokud chcete vidět několik skutečných fotografií a přečíst další informace o tomto nadupaném přístroji, pak klikněte zde.

 Zdroj: msmobiles

 

Radek Mikudík

Diskuze k článku

  1. Pekna hracka, len ten displej – je maly…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).