TOPlist

Xbox Developer Direct přinesl velké překvapení a datum vydání Minecraft Legends i Redfallu

forza motorsport
  • Střílečka Redfall dorazí 2. května, strategie Minecraft Legends 18. dubna
  • Překvapením se stala hra Hi-Fi Rush – vyšla už pár hodin po skončení přenosu
  • Na očekávané vesmírné RPG Starfield se dostane v samostatné prezentaci

Společnost Microsoft odvysílala pilotní epizodu nového videoformátu s názvem Developer Direct, který herním fanouškům prostřednictvím gameplay záběrů a doprovodných komentářů přímo od vývojářů přibližuje chystané projekty od Bethesdy a Xbox Game Studios. Přibližně 45minutový pořad se zaměřoval především na již oznámené tituly, avšak došlo i na překvapení v podobě zbrusu nového.

Hi-Fi Rush

Překvapením, o němž lidé z Microsoftu s předstihem nemluvili, se stala rytmická střílečka Hi-Fi Rush od japonského studia Tango Gameworks. O existenci projektu sice v náznacích během posledních týdnů hovořila řada novinářů a insiderů, avšak k oficiálnímu představení včetně gameplay záběrů došlo teprve nyní.

V této příběhové akční hře se chopíme postavy jménem Chai, kterou tvůrci popisují jako volnomyšlenkářského flákače s ambicemi stát se rockovou hvězdou. Hratelnost je postavena na rytmickém soubojovém systému – při správném načasování lze nepřátelům zasazovat silnější údery. Tomu odpovídá i soundtrack, který čítá skladby známých kapel Nine Inch Nails či The Black Keys.

Xbox překvapil fanoušky nejen samotným oznámením, ale také v podstatě okamžitou dostupností skrz digitální distribuci, a to pro PC, Xbox Series X/S a Game Pass.

Redfall

Upírská střílečka Redfall od oceňovaného studia Arkane se podle očekávání pochlubila konkrétním datem vydání, které bylo stanoveno na 2. května pro PC, Xbox Series X/S a Game Pass. Tvůrci zveřejnili prodlouženou ukázku přímo z hraní se zaměřením na úpravu postavy, volný průzkum ostrovního městečka Redfall v Massachusetts či podlé upíry včetně unikátních bossů, tzv. Vampire Gods.

Minecraft Legends

Vývojářské studio Mojang ve spolupráci s týmem Blackbird Interactive se pochlubilo novou porcí záběrů ze hry Minecraft Legends, která v sobě unikátním způsobem kombinuje strategickou a akční hratelnost. V důvěrně známém světě z kostiček se hráči potkají s celou řadou povědomých i zcela nových postav a tvorů. Kromě příběhové kampaně se můžeme těšit také na multiplayerový režim, v němž se proti sobě postaví dva týmy až po čtyřech členech. Cílem je nasbírat dostatek surovin, postavit základnu a porazit soupeře v boji.

Vývojáři kromě vydatné porce záběrů zveřejnili též detaily ohledně vydání. Titul dne 18. dubna dorazí na PC (Steam), Xbox Series S/X, Xbox One, PlayStation 4/5 i Nintendo Switch a dostupný bude pochopitelné také v rámci předplatného Game Pass.

Forza Motorsport

Ačkoliv fanoušci obdoby Gran Turisma pro Xbox doufali v konkrétní datum vydání, dočkali se pouze neurčitého časového rámce v podobě roku 2023. Tvůrci ze studia Turn 10 jim to však vyhradili dechberoucí ukázkou, v níž chystaný osmý díl populární závodní série (byť tentokrát bez číslovky) slibuje „opravdový generační skok v realismu, grafickém ztvárnění i ve schopnosti ponořit hráče do dění na trati“. To aspoň stojí na oficiálním webu Xbox Wire. A budeme-li mi vycházet z nově zveřejněných záběrů, nemáme důvod o tom pochybovat.

Hra dorazí pro Xbox Series S/X a PC i do předplatného Game Pass.

The Elder Scrolls Online: Necrom

ZeniMax Online Studios odtajnilo podrobnosti o letošním rozšíření pro The Elder Scrolls Online s názvem Necrom, v němž se hráči vrátí do zemí Morrowindu, aby se vydali za dobrodružstvím do jeho neprozkoumaných východních oblastí. Nová kapitola rovněž přinese ze strany fanoušků dlouho očekávaný prvek – novou hratelnou třídu Arcanist.

The Elder Scrolls Online: Necrom vyjde pro PC/Mac i na konzolích Xbox a PlayStation letos v červnu.

Nadějné vyhlídky

Závěrem se sluší připomenout, že v dohledné, byť dosud neupřesněné době se vlastní prezentace dočká očekáváné vesmírné RPG Starfield a v červnu pak dojde na tradiční velkolepou herní přehlídku Xbox Showcase.

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku