Domů » Bleskovky » WSJ: Microsoft jednal o odkupu společnosti Nokia, dohoda ale padla

WSJ: Microsoft jednal o odkupu společnosti Nokia, dohoda ale padla

Oddanost finského výrobce k operačnímu systému Windows Phone začíná dávat smysl. Nejmenovaný zdroj prozradil serveru The Wall Street Journal, že Microsoft a Nokia byly do nedávna v pokročilých jednání o možném spojení. Pokus o dohodu mezi oběma společnostmi však nejspíš nedopadl úspěšně.

 

Microsoft se rozhodl odejít od dohody, jelikož cena byla příliš vysoká. Dalším důvodem měla být strategie společnosti Nokia, ve které se považuje za rovnocenného soupeře Applu a Samsungu. Tyto důvody působí trochu ironicky, jelikož Nokia je jasnou jedničkou ve výrobě telefonů s Windows Phone a spojení by dalo Microsoftu jistou cestu, jak investovat více zdrojů ke konkurování největším hráčům na trhu. Podle vícero zahraničních serverů odmítl Microsoft situaci komenovat. Jaký máte názor na možný odkup výroby chytrých telefonů Nokia firmou Microsoft? 

David Podzimek

22 komentářů

 1. Samozřejmě by záleželo na dalším vývoji, ale myslím si, že by na tom obě společnosti mohli vydělat, pokud by to uchopili za „správný konec“

 2. Ale že nám toho zase článek hodně řekl…

  • David Podzimek

   Bohužel více informaci není a ty od Eldara Murtazina mi přijdou zatím moc radikální.

  • Tak proč ho píšete? Ach jo, kam tenhle server spěje.

  • David Podzimek

   Jelikož spekulace o tom, že MS by mohl koupit Nokii kolují dlouho. Tentokrát to však potvrzuje i WSJ, což tomu dává reálný podklad – poprvé.

  • Tohle už ale fakt není možné, ten David se asi nezavděčí nikomu. Příspěvky jako GreenArrow naprosto nechápu – zřejmě by byl první, kdo by pak řval, že SmartManii uniklo něco tak důležitého, o čem píšou všichni ostatní. Prostě LOL, jak malá děcka …

  • Jak uniklo něco důležitého? A ono se něco stalo? Všechny zainteresované strany to popírají a jedinní, kdo tyhle řeči podporují jsou lidé, co o tom neví nic…

   To jako kdyby se teď mělo začít psát o iPhonu 8, protože by byla ostuda, kdyby se nespeklulovalo už teď…

   Pokud by MS Nokii koupil (jakože tomu nevěřím), budu rád, když bude Smartmania o tom jako jeden z prvních serverů informovat. Ale tyhle speklulace mi přijdou absolutně k ničemu.

  • Ano, zatím to jsou spekulace. A navrhuji pro příště do nadpisu článku dát slovo „spekulace“, tak jako je tomu u jiných webů. Tím by se dalo jasně najevo, že se jedná o spekulaci (rumour) a taky by se zamezilo těmto řečím v diskusi…

  • David Podzimek

   Příště zvážíme, často to označení dáváme. Tady jsme chtěli označením „WSJ“ dát najevo, že je to informace od lepšího zdroje. Jelikož WSJ zprávy stále ověřuje z více zdrojů.

   Proto bych tomu neříkal ryzí spekulace, ta je více pochybná. Tohle je zpráva od WSJ, který jí má od svých zdrojů, což je v článku zmíněno.

 3. Moje babička si chtěla koupit nejnovější Mercedes, v kůži, automat, všechno v elektrice, blue-eco, šestiválec, adaptivní tempomat, ale nakonec z toho sešlo, protože na něj neměla peníze.

 4. Ak si pozrieme kto najviac predáva WPH tak je to úplne logické riešenie od MS.

 5. Podla mojho nazoru k transakcii dojde skor ci neskor. A hlavne ak by bol dalsi zaujemca ci uz Huawei. MS by stratil strategickeho partnera v podobe Nokie. Urcite Huawei, ak by mal zaujem, tak by svoj zaujem opat nastartoval aj MS. A cele to dava zmysel. Elop znizil celu akcii a MS chyba akurat mobilna divizia so smartphonmi atd.

  • Martin II (neregistrovaný)

   Huawei nikdy nemal ziadne plany s Nokiou. Bol to len bulvar. Je mozne ze toto je tiez len nezmysel.

 6. Myslim ze jsou to opravnene spekulace. MS je stale jeste obrovska firma ktera ma na to delat velke obchody. Nokia uz bohuzel ne. A vzhledem k tlaceni WP Microsoftem na trhy je koupe Nokie vcelku logickym krokem. Netvrdim ze se tak stane, ale pokud ano, nebude to zadne prekvapeni jako treba kdyby Nokii koupil Huawei.

 7. Jenda Lumia 800 (neregistrovaný)

  A já bych byl i rád, MS by Nokii přivedl mnoho peněz, jak na výrobu, tak na propagaci. Navíc by MS třeba konečně rozjel Surfacephone a jelikož by to byla Nokia, tak by o kvalitu bylo postaráno. A k tomu všemu by fanoušci Nokie měli klid protože MS by Nokii nepohřbil a Nokia tu bude hodně dlouho.

  P.S. – jo a taky to asi vyvrací, tu slátaninu o Huawei, protože když je to hodně pro MS, tak kolik to pak je pro Huawei?

  • David Podzimek

   Další informace, které jsem našel jsou, že MS má (jako Apple a další), hodně peněz na účtech mimo USA. Na nákup Nokie by je potřeboval = velké ztráty při zdanění při převodu do US.

  • Huawei má možná víc peněz než Microsoft. Rozhodně mají dost na to, aby si mohli koupit deset Nokií. Ale musí za svoje peníze koupit adekvátní hodnotu a ta se v případě Nokie blíží nule – krachující podnik bez vyhlídek na změnu k lepšímu pokud opět nepřekopou kompletně svojí strategii, což by stálo víc peněz než teď vůbec Nokie má.

  • Nehledě na ochrannou ruku EU nad Nokií…

  • Stejně by ji nechali jako samostatnou jednotku a dělala by víceméně to samé, co dělá teď. Pokud tam bude Elop a jeho strategie, tak MS nemá důvod za Nokii utrácet peníze.

  • MS neraz kupil predrazene – napr. Skype

  • Google – Waze:-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).