Windows Phone 7.5 a 8 dnes přestanou přijímat push notifikace

Microsoft pomalu nechává mobilní Windows umřít. Verze Windows 10 Mobile již v budoucnu nebude dostávat žádné nové funkce, bude však ještě po nějaký čas fungovat víceméně bez kompromisů. Horší to budou mít majitelé smartphonů se staršími verzemi Windows Phone 7 a 8, u nich počínaje dnešním dnem přestane fungovat poměrně základní funkce – push notifikace.

Podle Microsoftu nebudou telefony s Windows 7 a 8 přijímat oznámení, přestane u nich fungovat aktualizace živých dlaždic a přijdou o funkci Najít můj telefon. Výše uvedené se prozatím nemá týkat novějších Windows Phone 8.1, na které lze většinu telefonů s Windows Phone 8 aktualizovat, jejich mainstreamová podpora však již byla loni v červenci ukončena a je otázkou času, kdy rovněž přijdou o nějakou podobně zásadní funkci.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku