Windows Mobile jsou v USA populárnější než Windows Phone

Populární blog Nielsen zásobuje každoročně příznivce chytrých telefonů zajímavými statistikami ze Spojených států; již několikrát jsme měli možnost díky těmto informacím sledovat vývoj nových mobilních operačních systémů takzvaně od plínek a jejich postupně rostoucí popularitu mezi uživateli. Zatímco Android po úvodních rozpacích vystřelil prudce nahoru, s Windows Phone to zatím nevypadá úplně růžově.


HTC Touch Pro 2 – svého času vlajková loď s Windows Mobile

Podle statistik z prvního kvartálu roku 2012 to totiž vypadá, že je v USA ještě pořád víc uživatelů starého systému Windows Mobile, než nových Windows Phone; a to i přesto, že Microsoft již Windows Mobile prakticky odřízl od podpory a možnosti nakupovat nové aplikace na Marketplace. Pokud vás zajímají konkrétní čísla – majoritní podíl má mezi Američany Android se 48,5 %, hned na druhém místě s 32 % si své loajální uživatele udržuje iOS, na třetí příčce se nachází BlackBerry s 11,6 %, čtvrté místo v pořadí a 4,1 % uživatelů má Windows Mobile, 1,7% dotazovaných používá Windows Phone a zbývajících 2,1 % patří dalším operačním systémům (WebOS, Symbian, atd.).

Jedním z důvodů takového paradoxu by mohl být fakt, že operační systém Windows Mobile byl dost rozšířený i v korporátní sféře, jednotlivé firmy si pro zvládání denních úkonů nezřídka vytvořily proprietární programy, které s Windows Phone nejsou kompatibilní a tudíž by upgrade byl relativně náročný. A zatímco pro běžného uživatele dnes není problém vyzkoušet v řádu týdnů až měsíců všechny dostupné operační systémy, velké společnosti musí v případě změny systému kompletně přepracovávat infrastrukturu, což jim nedovoluje tak snadno a bezproblémově migrovat. Microsoft se tedy musí ještě hodně snažit, aby obě strany spotřebitelů přetáhl na Windows Phone. Dobrou zprávou je alespoň fakt, že uživatelé chytrých telefonů poprvé v historii tvoří v USA většinu oproti majitelům takzvaných „hloupých“ telefonů. Rozdíl je sice jen 0,4 %, ale i to se počítá.

Zdroj: Nielsen

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku