Domů » Bleskovky » Windows 11: víme, kdy vyjde finální verze?

Windows 11: víme, kdy vyjde finální verze?

Microsoft v minulém týdnu odhalil systém Windows 11 a včera do éteru vypustil první oficiální testovací verzi. Tato verze vypadá výrazně lépe než sestavení, které uniklo z laboratoří Microsoftu před dvěma týdny. Redmondští přislíbili, že „finální“ verze dorazí někdy před letošními Vánoci, ovšem přesné datum sděleno nebylo. Dá se však vyčíst z některých střípků.

Windows 11: předpokládané datum premiéry

Alespoň přibližný termín lze vyčíst z oficiálního snímku obrazovky, který byl k vidění při odhalení Windows 11. V notifikacích je vidět zpráva od Stevea Bathiche ze Surface, který píše, že se nemůže dočkat letošního října. Jistě, Microsoft potřeboval světu ukázat, jak bude vypadat nové notifikační centrum, ovšem předpokládáme, že tato konkrétní zpráva v něm není náhodou a má být jakýmsi hintem.

Windows 11 1 2

V oficiálních promo materiálech se také nachází následující snímek obrazovky, u kterého je nastavené datum na 20. října s časem 11 hodin a 11 minut. Opět se může jednat o „náhodné“ datum, ovšem třetí říjnová středa se nemusí jevit jako úplně nereálná. Koneckonců o říjnu hovoří i americký řetězec Walmart.

Windows 11 2 2

V měsíci říjnu se tak pravděpodobně dočkáme hotového systému, ovšem možná jen na nových počítačích; Microsoft totiž v minulém týdnu na Twitteru uvedl, že zavádění aktualizace na stávajících zařízeních bude zahájeno až v první polovině roku 2022.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).