Microsoft v minulých dnech vydal hned několik nových testovacích sestavení Windows 10 pro Insidery, a to v kanálech Fast a Skip Ahead.
Jarní update 2018 (Fast Ring)
V prvním případě redmondští ladí blížící se jarní aktualizaci, do níž nepřibývají nové funkce, ale jsou pouze odstraňovány chyby. V posledním sestavení s číslem 18362 Microsoft přiznává už jen následující:
- Spuštění her, které využívají anti-cheat software, skončí zelenou obrazovkou smrti
- Zvukové karty Creative X-Fi a čtečky SD karet Realtek nemusí fungovat korektně
Jarní update 2019 (Skip Ahead)
V kruhu Skip Ahead Microsoft připravuje novinky pro update, který vyjde až příští rok. První připravovanou novinkou je vylepšení softwarové klávesnice; ta již delší dobu na pozadí využívá technologie SwiftKey, avšak pouze pro několik jazyků. V novém sestavení však již SwiftKey podporuje češtinu, slovenštinu a dalších 37 jazyků. Zda bude Microsoft tuto novinku testovat i v jiných kruzích s dřívějším datem vydání, zatím nevíme.