Domů » Bleskovky » Windows 10 pro telefony na nových fotografiích: Realita nebo podvrh?

Windows 10 pro telefony na nových fotografiích: Realita nebo podvrh?

Na čínské sociální síti Weibo se před několika okamžiky objevily nové fotografie zařízení, na kterém má být zachycena vývojová verze chystané nové verze systému Windows 10 pro telefony. Na prvním snímku je vidět hlavní plocha s dlaždicemi jednotlivých aplikací, které jsou navíc rozděleny do skupin (komunikace, Office). Dlaždice nejsou průhledné, ale je možné, že je tato funkce v nastavení pouze vypnutá, případně že se jedná o nějaký zjednodušený režim. Na pozadí je rovněž nastavena uživatelská tapeta, více ale z obrázku v tuto chvíli nevyčteme.

Doplněno ve 20:40: Server WPcentral informoval, že zveřejněné fotografie jsou podvrh.

Na internet se dostala také fotografie nabídky nastavení, která jak se zdá, je konečně o něco logičtěji rozdělena a nejde jen o rozsáhlý seznam položek, jako tomu je ve Windows Phone 8.1. V tuto chvíli ale nevíme, zda jde skutečně o snímky nové verze systému, nebo se pouze jedná o dílo nějakého vtipálka. Oficiálního představení bychom se údajně měli dočkat už za čtyři dny, tedy 21. ledna.

 

V minulosti se objevily také tyto dvě fotografie, na kterých má být opět zachycena podoba Windows 10 pro telefony. Oproti dnešním snímkům jsou ale obrazovky značně rozdílné. Je možné, že hlavní obrazovka nabídne několik režimů zobrazení, a nebo jsou některé snímky jednoduše zfalšované (aktualizováno: spodní dvě fotografie jsou skutečně podvrh).


Starší fotografie údajné podoby mobilních Windows 10

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

94 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Ta spodní podoba byla podle WPCentral vyvrácena. s tím že jde o fake, ale tak uvidíme :-)

  • Aj som to upresnil, tá spodná podoba nebola popísaná ako fake, ale ako mockup podľa reálnej podoby, tj niekto údajne videl reálnu podobu a na základe nej stvoril ten mockup.

   Čo sa týka toho horného obrázku, tak presne takú podobu predpovedal na Twittri aj Nawzil a čiastočne aj Tom Warren, takže by som tomu dosť veril. Nakoniec Win10 by údajne mal vyzerať rovnako u tabletov aj telefónov a ten obrázok tomu aj zodpovedá. No, snáď uvidíme 21., moja Phone Insider aplikácia už netrpezlivo čaká na update :)

  • Johny (neregistrovaný)

   Vycházel jsem z infromací zde: [odkaz]

   na které v diskuzi upozornil uživatel ykcu7

  • Johny, díky za doplnění. V textu jsem to uvedl na pravou míru :)

 2. Takhle si teda inovace nepředstavuju. Dáme wallpaper z dlaždic do pozadí a máme novou verzi systému. Je možná brzo dělat závěry, ale přijde mi, že to Microsoft stále nepochopil, v čem je ten problém.

  • JJ, on se tě MS asi zapomněl zeptat… No ještě jim můžeš napsat, jsou tam i o víkendech.

  • medvidekYou (neregistrovaný)

   Vždyť má pravdu, tak co plásáš. Stále stejné plýtvání místem, živé dlaždice jsou stále mrtvé dlaždice, kapacita (číselné zobrazení) baterky v liště stále v nedohledu. MS si pouze odškrtne další čísílko v notísku, ale to, po čem uživatelé prahnou mu je u ****.

  • Supercorsa (neregistrovaný)

   Nechápem ako podľa jedného obrázku, ktorý možno je fake, dokážeš nadávať na Microsoft.

  • To neries :) Typkovia ako Menty alebo Smisekcz (mozno je to jedna osoba) budu na MS vzdy nadavat, aj keby hned teraz zacali rozdavat telefony zadarmo…

  • Hora (neregistrovaný)

   Číselné zobrazení baterky máš pokud stáhneš lištu. Někomu vyhovuje jak to je, někomu ne.

   Vidím mnohem větší problémy než zobrazování stavu baterie, viz. položivé dlaždice(optimista), ne polomrtvé :D

  • JARPO – chápu, že je cool a jednodušší říct na všechno, co přichází z dílny MS, že je nejlepší. Ještě, že výrobci neposlouchají takové, jako jste vy, protože to by se ten OS zastavil někde v roce 2005. Navíc to je fakt argument, nevím, co není pravda na tom, co jsem napsal. Dát wallpaper do pozadí není inovace, dlaždice mají málo funkcí a plýtvají místem.

  • Já bych nedával tapetu z dlaždic na pozadí, já bych je nechal obě, ať je v tom pořádnej guláš :-)

  • Hapy (neregistrovaný)

   Menty Chceš říct, že klasická ikona je lepší než dlaždice?

   Ono je taky Cool hate na MS. Vem si, jak někteří milují Apple a i kdyby iPhone 6 vypadal identicky jako 5s, koupí si jej klidně za plnou cenu. To je teprve přístup. :)

   Mysslím, že Jarpo je tím běžným uživatelem, který neříká, že všechno od MS je cool. Já si to taky nemyslím, mnoho věcí se MS nepodařilo, stejně jako komukoliv jinému, ale důležité je snad to, co se podařilo! A v tom se snad shodneme. Já teda raději osobně budu mít radost z toho, co se vylepší, kde bude posun dopředu a co bude pro mě, uživatele nejpříjemnější na používání.

   A v om máš pravdu, že asi kdyby měli výrobci poslouchat ve všem lidi, tak jsme všichni do dneška na DOSu, nemáme žádné hybridní počítače a tablety… MS na to nejde špatně, jde na to velmi dobře, samozřejmě to chce ještě trošku dolepšit. A mimo to, živé dlaždice byly přislíbené, že by měly být interaktivní. Pokud je tohle je z opravdového W10 na telefonu, nejde stejně o finální build! :)

  • Johny (neregistrovaný)

   Petrohrad: Tak tak :D Počítam že nemáš nic společnýho s tim studiem :D

  • HAPY: Tak ikona je to teď, akorát MS tomu říká debilně Livetile. Od „živé dlaždice“ bych očekával nějaké funkce, a ne, že mi to bude zobrazovat notifikace, občas se to bude chovat jako widget (počasí) a tím to hasne.

  • lerion (neregistrovaný)

   Funkce dlaždic se budou zcela jistě dále vylepšovat.

   Uživatelům iOS se o něčem podobném konceptu ani nesnilo.

   A ano, dlaždice má méně funkcí než widgety na Androidu. Ale díky dobrému návrhu a striktnímu API se nestane, aby nějaká dlaždice sežrala sama pro sebe systémové prostředky tak, že je telefon nepoužitelný (což se u Androidu čas od času stane).

   Koncept dlaždic je výborný. Design je jednak subjektivní, ale objektivně ani také špatný nebude, když většina výrobců je začíná napodobovat.

   Ty tu prostě jen hloupě odsuzuješ něco, co funguje a má potencionál se dále vyvíjet.

  • O čem že se uživatelům ios ani u wp nesnilo? :-)

  • Vpoint (neregistrovaný)

   Tak já přidám svůj názor. :D

   Tož je to odlišný koncept. WP je tímhle jedinečný, není to jenom další os tapeta a ikonky. Android iOS, Blackberry, Firefox OS – všechny jsou v podstatě stejné a to, že se WP diferencuje je určitě jedno z plus u mě.

   Další věc je, že stačí odemknout telefon a z té WP obrazovky se dá vyčíst obrovské množství informací. Každá ikona o něčem zároveň informuje.

  • lerion (neregistrovaný)

   Homescreen iOS plný statických ikon, které jsou navíc často nešťastně graficky zobrazeny, takže ukazují nesprávná data (nebo to už předělali?) nebo třeba nesprávné počasí…

   Koncept z let 2002-4 v HS iOS hnije dodnes…

  • vpoint: BB neni jenom tapeta a ikonky. zas o tom pise nekdo kdo BB nevidel ani z rychliku – a podobny bludy jako ten 4 bodovej seznam, kde muzu souhlasit tak s 1 bodem a i to jenom proto ze je subjektivni.

  • MCEZA: Jenom opravím pár tvých „pravd“.

   „Funkce dlaždic se budou zcela jistě dále vylepšovat.“ – řekl bych spíš začnou vylepšovat.

   „Uživatelům iOS se o něčem podobném konceptu ani nesnilo. “ – To je zmíněné proč?

   „Ty tu prostě jen hloupě odsuzuješ něco, co funguje a má potencionál se dále vyvíjet.“ – Ale nevyvíjí, bohužel. Potenciál dlažic je, ale MS ho nevyužívá.

   A jak si dlaždice představuji já? Nepřijatý hovor, zpráva – budu mít možnost dlaždici „rozbalit“ a jednoduše zavolat zpět přímo z homescreenu. Dlaždice přehrávače může obsahovat funkční prvky a ne jen debilně ukazovat jméno a obrázek interpreta. Facebook – notifikace, hned z homescreenu se můžu jednoduše podívat jestli mam zprávu, či upozornění.

   Stačí nad tím přemýšlet. Potenciál je obrovský, využití ze strany MS je minimální, vývoj za ty roky prakticky nula.

  • lerion (neregistrovaný)

   „Nepřijatý hovor, zpráva – budu mít možnost dlaždici rozbalit“ a jednoduše zavolat zpět přímo z homescreenu“

   Hmm, to je docela zbytečné – rozbalit a zavolat jsou dva úkony. Stejně jako kliknout (tím se otevře aplikace telefon a funguje to jako to tvoje „rozbalení“) a z toho můžeš jedním tapnutím volat…

   Ty Facebook notifikace jsou přece jen a pouze o tom, jak se aplikace Facebook naprogramuje.

   A dlaždice se od představení konceptu hodně změnily. Tak tu nelži.

  • Johny (neregistrovaný)

   Lerion bohužel neviděl iOS asi dost dlouho, takže nezaregistroval věci jako je notifikační centrum, kam lze vložit informační feed z aplikací, takže je to vše přehledně zobrazeno na jednom místě. WP volí jiný přístup a oproti tomu, v jaké podobě funguje ten na iOS a jak fungují widget je zatím nejhorší (rozuměj nejhůře využitý potenciál a přínos uživateli). Je to dlouhodobě kritizovaná věc ze všech stran, takže vůbec nechápu tady to rozčarování že to někdo zmiňuje. Ale samozřejmě jakmile se bavíme o WP, je třeba zmínit jak hrozně na tom je iOS ;D [odkaz]

  • Na WP sa tiež všetky notifikácie ukladajú v notifikačnom centre. Že by sa priamo z neho dalo napríklad odpísať – áno, súhlasím.

  • MCEZA: Ještě, že všichni víme, co jsi zač, tak aspoň já to beru s nadsázkou. Hlavně tady prosím zase nezačni brečet jako kdysi, ty tvoje skasky jsou pořád to samé, i kdyby ses jmenoval bába na koštěti.

   To, že ty tu funkci nevyužiješ neznamená, že někdo jiný ne. Tohle je takový styl HTC jirky – takový problém nemam, tak neexistuje. Samozřejmě, že je FB appka o tom, jak se naprogramuje, od toho je tady ale MS, který má vývojářům ukázat maximální možnost toho, co se s tím dá udělat.

   A v čem tak zásadním se dlaždice změnily? Já tady mam vedle Omnii 7 a nevidím jeden rozdíl. Krom teda toho, že mají od verze 8 tři velikosti, to je není žádná přidatná hodnota, akorát to značí to, že i v MS tenkrát pochopili, že to není tak horké, tak nabídli lidem, že si to můžou zmenšit a udělat z toho ikony. Ale když vezmu systémové dlaždice, tak jsou to vpodstatě ty samé, jako mělo WP7 v roce 2010.

   Jak říkám, stačí nad tím přemýšlet. Někdo má představivost, někdo je omezený. Zajímavé ale je, že tobě vyhovuje koncept omezených „ikon“ ve WP, ale na iOS jsou ty ikony špatné, tak tomu moc nerozumím.

  • Johny (neregistrovaný)

   Zaklínač: ano, to ano. To notifikační centrum u iOS funguje ještě trochu jinak než to u WP. Původně jsem si myslel, ze mi tři rolovací lišty (jedna shora s dvěma záložka a jedna spodní s ovladacimi prvky) budou na obtíž ale ne to super logické řešení. Super je taky že člověk může odpovídat i ze zamčený obrazovky. Livetiles můžou bejt jednou super, ale v současný podobě, jejich funkci bude hlavně brzdit i samotný design a omezeni, kolik se toho do nich vejde přitom aby bylo patrné o jakou aplikaci vůbec jde. Osobně nevidím důvod, proč mají mit tiles fixní barvy a fixní rozměry:-/

  • Tak ta plocha prostě potřebuje předělat, krom zdejších pár fanatiků, pro které je všechno od MS svaté, neznám člověka, kterému by homescreen nějak extra vyhovoval.

   Fixní barvy, to znamená co? Já teda spíš nevidim důvod k tomu, aby byly průhledné. Nepřehledné, na PC si taky nebyvíráte, jestli bude ikona iTunes červená nebo zelená. Takhle si zvykáte pokaždé, když změníne wallpaper a nemáte všechny modré, ale žluté. To je podle mě ergonomicky i přehledností prostě špatně. Tak jako je to na stolních Windows je to podle mě daleko lépe řešené. Pozadí za dlaždicemi – logické, dlaždice mají své barvy – přehledné.

  • Tak moje tiles na HS sú po väčšinou priehľadné, zdá sa, že na Win10 to bude zas inak. Že tiles majú mať prevažne informačnú hodnotu, to mi vyhovuje (možno hudobný prehrávač – dobre, ale prečo je výhodnejšie jeho ovládanie na dlaždici, kde ho treba hľadať, ako teraz – hneď po stlačení volume?). Že sa dozviem hlavné správy novín, kurzy atď je pre mňa dostatočné, no tie „actionable“ notifikácie by byť mohli, hoci sa o nich špekulovalo už pomaly pred rokom, doteraz je okolo toho ticho. Vítam rozdelenie nastavení, konečne.

  • ZAKLINAC – Ale to se mi líbí, že někdo je schopen říct něco na styl „mohlo by to tak být, ale mně to třeba vyhovuje takhle“ – to je přístup, který podle mě může systém rozvíjet.

   Já osobně bych třeba rozšíření uvítal – lidi mají na výběr a WP je v tomhle poslední roky benevolentní, že dává lidem na vybranou.

  • Johny (neregistrovaný)

   Myslím to tak, že nevidím důvod, proč by měli byt všechny dlaždice modré. Barva je důležitý identifikátor a nechápu, proč tohle MS tak dlouho ignoruje. Nemluvě o tom když pak používáme na všech podobné bíle piktogramy nebo se zaplní bílým textem. Typografie ve WP mi vůbec přijde ve fázi návrhu, ale to bysme se dostali někam jinam. Co se ještě te fixní velikosti týče, pokud mám už koncept jako lifetiles, opět nevidím důvod, proč ten grid, po kterém se velikost posouvá je tak obří a uživatel si nemůže nastavit libovolnou velikost tiles na základě jeho potřeb. Chci vidět víc z emailu? Ok, natáhnou si tile klidně přes půl obrazovky. A to ale zas je propojeny s koncepcí nekonečného scrollu bez nějakého hierarchického dělení – které by tu ale teď být mohlo, ovšem zas na úkor delšího scrollování. No uvidíme jak a jestli tohle třeba nějak nevyřeší.

  • Menty: Ale vobec nechvalim vsetko od MS. Naopak, aj skritizujem ked je treba. Lenze od teba a podobnych clovek cita iba kritiku. Nechapem ako mozes pisat o inovaciach vo W10, ked este nebol vobec predstaveny, dokonca ani ta tapeta na pozadi nie je ista…

  • JARPO – proč bych měl nutnost komentovat něco, co mi vyhovuje. Tak je to ideální, můžu žít s dobrým pocitem a nemám potřebuju s tím otravovat ostatní. Když něco ideálního není, tak nevidím důvod se o tom v diskuzi nepobavit. Na WP je spousta věcí, co mi vyhovuje, pár věcí co mi nevyhovuje – je lepší se o nich bavit s ostatními, třeba se jednou změní a bude to vyhovovat nejen mně, ale i ostatním, jak tak koukám.

   A já jsem psal, že nechci dělat unáhlené závěry, na druhou stranu je článek spekulativní, tak nevidím problém v tom spekulovat.

   Zdá se mi chlapci, že si pletete pojmy a dojmy trochu, málo čtete, moc se ptáte a kritizujete ostatní.

  • Doufám, že ty supidní Mentosovy nápady tam nikdy nebudou. Pokud chceš takovej paskvil, kup si android.

  • Mentyho tiez nechapem…ako aj ja som za vylepsenia a kazda pridana hodnota pride vhod..ale aj sucastny stav mi vcelku vyhovuje…ked Mentymu ale viac vyhovuje ako to ma iOS alebo Android tak nechapem preco si nekupy jeden z tych zariadeni.

  • Martin II (neregistrovaný)

   Ment je cisty troll. Este sa nezacne diskutovat a pripadny clovek co by s nim nesuhlasil je preventivne oznaceny za MS fanatika. Ako napriklad v tomto jeho prispevku:

   „Tak ta plocha prostě potřebuje předělat, krom zdejších pár fanatiků, pro které je všechno od MS svaté, neznám člověka, kterému by homescreen nějak extra vyhovoval.“

   Ja zasa nepoznam (osobne) cloveka ktory by sa na starotvaciu obrazovku stazoval, asi poznam samych MS fanatikov…

 3. Yegor (neregistrovaný)

  Humus…

 4. Jerry (neregistrovaný)

  No já jsem hlavně zvědavý zda Windows 10 na tabletech umožní spouštět aplikace pro Windows Phone.

  Tím by se ty tablety konečně dostaly na úroveň tabletů s iOS a Androidem. Aktuální stav Metro aplikací pro Windows 10 je totiž tragický.

  • :D :D :D na takuto sprostosť hadam nieje ani odpoveď. Typicky androidovy uživatel. Nainštalujme na Tablet smartfonove aplikacie, nevadi že ergonomika 0, že to bude cele zle, hlavne že to ako tak pojde. Ano malo by to isť, ale aky to ma zmysel spustat na tablete aplikacie zo smartfonu ?

  • tady ti ale reknou ze lzes, protoze vsichni uz delaji univerzalni aplikace a je jich plny store. takze urcite, na 110 procent lzes a chces tomuto nejdokonalejsimu systemu uskodit.

   :-D

  • Pošli mi z telefonu s wp snepa jo.. Dík :-))

  • Vpoint (neregistrovaný)

   wepezwanil má pravdu. vsichni uz delaji univerzalni aplikace.

   Není to tak, že spustíš WP aplikaci na tabletu. Tahle aplikace je univerzální, přizpůsobená pro několik různých úhlopříček, zařízení a typu ovládání. Takové lepší verze Androidové aplikace, ale v podstatě ano, spustíš WP aplikaci na tabletu, ale i počítači. Dneska už můžeš taky, jak napsal wepezwanil, tak ale jen ty univerzální. S Windows 10 to v podstatě bude automaticky spustitelné všude. :)

  • Jerry (neregistrovaný)

   Pánové, já vás nechci zklamat, ale osobně mám jediný tablet – Acer W4 s Windows 8.1, tak moc dobře vím, jaké aplikace jsou ve Store.

   A fakt je ten, že tam nejsou prakticky žádné. Po několikadenním marném hledání čehokoliv opravdu použitelného jsem nainstaloval Classic shell a nyní jsou spokojeným uživatelem tohoto tabletu s destopovými Win 8.1, tj. klasiká plocha atd. Je to ale pořád spíš přenosný notebook bez klávesnice než konkurent pro Ipad nebo Android tablety.

  • Vpoint (neregistrovaný)

   Nainstalovat si clasic shel na PC, možná. Dobré pro ty, kterým vadí že tam je nějaká změna startu. Ale na tabletu bych to teda asi neudělal a takhle si tím vypnout tabletové prostředí, které je přizpůsobené pro dotyk a nahradit to plochou ještě navíc na menším displeji a která pro dotyk moc není.

   Tak například. Tablet mód – hry ze Store, fullscreen browser, dotykový aplikace jako Youtube, přehrávače videí no prostě všechny tyhle věci na konzumaci obsahu v autobuse nebo v posteli, co by se dělaly na Androidu. A PC mód, když pořebuju udělat něco v desktopovém programu, připojím klávesnici, myš a nebo to jde i bez myši dotykově ale to není tak snadné, raději sebou nosím k W8.1 tabletu myš, i když mi to dotykem celkem jde ale zase mám větší displej. Na tom menším bych už tím spíš spíš využíval tabletových Metro aplikací, navíc a snap mode to taky ulehčuje.

   Co nemůžeš ve Storu najít? Však si tam nainstaluj Android aplikaci. Je to Windows, můžeš snadno emulovat.

  • Já bych potřeboval na wp emulovat Snapchat, potom co nám všem koncem roku 2014 zablokovali účty!

   A ofiko aplikace v nedohlednu už víc než rok.

  • Vpoint (neregistrovaný)

   víš, že se bavíme o tabletu, že jo. :)

  • A moje L1520 je co?

   Mobil do kapsy jo?

   :-)

  • Vpoint (neregistrovaný)

   phablet

  • Vše je myšleno samo s nadsázkou.

   Pouze poukazuji na díry WP pro komunitu.

   Sorry.

  • Mposvar: places nad nespravnym hrobom..napis do Snapchatu ze su ako Google, ze nespravja alebo nepovolia aplikacie 3 stran :)

  • Tak na tablete s win 8 mam cez 50 aplikácií čo používam na dotyku a fakt neviem co tam také chyba. Na wp telefóne ich mam cez 100 ale neviem si predstaviť, že také zbytočnosti by som používal na tablete. To radšej vytiahnem telefón.

   A nainštalovať Shell na tablet, tak to už je sila. Takému človeku by hádam nevadilo používať Bada OS na desktopovom PC. To radšej mal zobrať nejaký malý netbook

  • To už jsem udělal,dokonce jsem podepsal i petici.

   Není to jenom o této aplikaci!

   WP je na tom špatně s aplikacema obecně nejhůře.

   A jak to s tímto tématem souvisí?

   Můžou inovovat systém jak chtějí,dokud neudělají uživatelsky rovnocenné prostředï pro uživatele s ostatními systémy, tak větší uživatelská podpora nebude.

 5. Plyff (neregistrovaný)

  Vela ludi nadava na cinanov alebo resp na cinske vyrobky produkty a i tak vsetko to prechadza cez cinu vyraba a sklada sa to vo velkom prave tam. Cez americky apple, wind. az po europu atd..

 6. Zkuste někomu nabídnout výměnu wp za ios telefon, a potom naopak, a poznáte kde je uživatelsky jeden a druhý systém v oblíbenosti.

  Zbytečné úvahy.

  Zkuste a uvidíte.

  • presne :-D

  • Zkouším novou Lumii 735 cz distribuce s dokladem azárukou 23 měsíců, za 5s-ko s do plátkem, a ani ťuk už 14 dní…Naprosto bez šance.

  • Mně na WP nejvíc vadí ta nekvalita aplikací. Osobně používám hodně messenger a ten je nedotažený a pomalý. Možná se to s příchodem W10 zlepší, možná ne. Není to jen o systému, je to hlavně o aplikacích.

  • menty: amen.

  • Vpoint (neregistrovaný)

   Ano, iPhone je skvělý telefon, to uznávám, ale nejsem zas takový člověk, co si ho pořídí, aby byl in. :D

   Proč bych chtěl mít jako Windowsák a neuživatel Apple služeb iPhone? Co mi přinese?

   Tak za 1. Utratím spoustu peněz. Nechci dávat do spotřebního zboží, které se může snadno rozbít tolik peněz.

   2. s Windows připojení a kopírování dat pouze přes iTunes, nepodporuje mass storage

   3. starší modely nedostávají update

   4. Nulová synchronizace s Windows! …

   Kdybych byl Applák a měl doma Maca, OK, určitě, ale takhle mi nepřinese oproti Lumii navíc nic moc. Ty důlžité věci by mi scházeli. :)

  • Výhoda iPhone je největší ta, že je to prostě iPhone. Zájem vývojářu, časté updaty aplikací a tak dále. To je osobně pro mě největší +, kdybych se v tomhle rozhodoval. Na iPad mi neustále chodí nějaké updaty appek s novými funkcemi a opravami chyb, tohle u WP prostě nehrozí.

  • vpoint: k bodu cislo 3.

   iOS 8 dostal jako posledni model 4S z rijna 2011. jaky posledni velky update dostala treba lumie 900, ktera do prodeje sla v kvetnu 2012 (6 mesicu po iPhonu 4S)? Nebyla to uplne nahodou verze 7.8 z unora 2013?

  • Vpoint (neregistrovaný)

   Menty. Na WP mám aktualizace aplikací každý den, ale s kvalitou aplikací, ač to neřeším a nezdá se mi při běžném používání, že by byly nějak horší, máš možná pravdu.

   wepezwanil

   Ale 900 měla WP7, to je jiné jádro a jiný příběh a myslím, že ho znáš. S těmi updaty je pravda, že MS a Apple je mají podobné. Uvidíme, jak po W10, jak dlouho bude podpora třeba takové 820 nebo lowend 520.

   Mimo to 4esko moc nejnovější verzi OS nezvládá. Stejně toto pro mě není nejdůležitější bod, jako ten, že pro mě jako ne Appláka, neuživatele Apple služeb a neuživatele Maca je iPhone zbytečný, jak kdybych zařadil do svého ekosystému něco, co tam nepatří. žádná synchronizace a nebaví se z daleka s Windows tak jak s Macem což je logické.

   Známej chce přejít z iphona k Lumii.

  • „3. starší modely nedostávají update “

   to jsem nenapsal ja. a faktem je, ze starsi iPhone dostava updaty do dnesniho dne, novejsi (o pul roku) WP pristroj nikoliv (a uz hodne dlouho). proc me jako uzivatele ma zajimat ze ma jine jadro? jenom vyvracim to co pises. a ze 4S moc nezvlada iOS 8? to je pravda, ale o tom ten bod 3 nebyl. plus, ty uz vis jak pojede W10 treba na telefonech s 512 MB RAM? ja jeste ne.

  • Kdyby jeho messenger…Zkus třeba Instagram v bere a praštíš s rounem na wp o stěnu..A ty alky Rudyho Huyena dobrý 6tag atd,ale otázka kdy to odstřihnou jako 6Snap.

   Prostě wp s aplikacema oproti ios děs o tom žádná.

  • Vpoint (neregistrovaný)

   wepezwanil

   řekl jsem, že uvidíme, jak to bude, ne že už to vím.

   A je to podobné s tou podporou u MS a Apple, jen u MS se mi líbí víc ten přístup testování developer.

   mposvar

   Prkotinky pěkné jdou dělat v tom instagramu, ale tohle vážně nepotřebuju. Důležitější je pro mě udělat pěknout fotku, něco pěkného zachytit, než to potom přeplácávat filtrama a měnit to aby to nebylo ještě jak nádhernější. Takže s ničím práskat nebudu. 6snap nepoužívám. 6tag rušit nebudou řekl bych, ale možná ho zkusím, ale nepotřebuju. Vyfotím pěknou fotku i bez filtrů. Takhle bych mohl uměle udělat pěknou fotku z čehokoliv.

  • vpoint: ja jenom reagoval na bod 3, uz to opakuji po 3.

   a faktem zustava, ze apple aktualne podporuje starsi zarizeni nez MS u WP. to je proste fakt. tudiz tvuj bod 3 je lez.

  • Vpoint (neregistrovaný)

   Však jsem to uznal víš a potom dvakrát.

   jj, je to podobně jako u Apple. A u W10 uvidíme.

  • VPOINT:

   A v čem posïláš fotky když je nechceš sdílet s přáteli, ale třeba uděláš momentku a chceš ji poslat třem určitým lidem s upozorněním?

   Na to Snap super.

   Jenom ne žádný messenger či whatsapp, neboť ten komu tu fotku chceš poslat, toho nemáš v kontaktech, prostě ho jenom znáš?

   No tak co nynï?

  • Bublina (neregistrovaný)

   MENTY: Mluvíš o FB Messengeru? To sice žádný zázrak není, ale s dětmi přes něj komunikujeme (i když Viber asi máme radši). Já jedu z Nexusu7 a děti z Lumií 625 a z Lumie 830 a není žádný problém. Vše funguje stejně, svižně a bez problému. Jedno jestli jde o droid nebo WP. Akorát droid mi standardně laguje u všeho. Lumie ne. To je u nás jediný rozdíl.

  • Vpoint (neregistrovaný)

   normálně na Facebook, ano i v messengeru nebo na ten Instagram.

   Jestli ho jenom znám, najdu ho na Facebooku ne? :)

   Mimo to, takový přístup s tím neoficiální aplikace okamžitě ze Storu je prostě špatný místo toho aby byli rádi za uživatele mi ta firma moc nepřijde že by měla nějaký přátelštější přístup k uživatelům…

  • BUBLINA: to jsi trošku nedal ne? :D fb a messengr že laguje na droidu? To je spíše naopak :D jinak potom to je buď rukama nebo founem z roku xxxx

  • zezujf (neregistrovaný)

   Psal „droid mi standardně laguje u všeho“

  • @VPOINT: Co myslis presne tou nulovou synchronizaci? Kombinaci Win desktop/laptop+iPhone/iPad pouzivam uz roky bez nejmensich problemu a diky outlook uctu mam vse sync vcetne kontaktu+onedrive a onenote appky pro iOS jsou bezvadne napsane vcetne sync na onedrive, vyuziti touchID atd. atd.

  • Vpoint (neregistrovaný)

   iOS aplikace se synchronizují s iOS aplikacemi na tabletu iphonu. Windows aplikace s Windows aplikacemi na tabletu, telefonu, desktopu, Xboxu. Dál pak systém, nastavení systému, iPad je synchronizovaný sMacem, stejně tak i iPhone, jejich nastavení. Windows je synchronizovaný s Windows. Nasvaení, přizpůsobení, perzonalizace, hesel, usnadnění, barevného nastavení, jazyků, celého systému, ty systémy, tak i aplikace a jejich jednotlivé nastavení jsou na sebe napojené. A to jaksi Windows Mac (iOS) nefunguje, což je jasné.

   Sync kontaktů je věc, která funguje všude.

  • Jenom drobna oprava: iPad a iPhone maji kazdy svoje nastaveni, ktere se zalohuje na cloud. Spolu si propoji system messagingu a volani, jinak si navzajem do zeli nelezou. Appky, ktere jsou univerzalni a „vidi“ ze bezi pod stejnym uctem samozrejme spolupracuji. To co popisujete u Win je hudbou budoucnosti – vsichni ocekavaji, ze to prijde s Win10. U Win8.1+WP8.1 zadne sofistikovane propojeni nevidim.

  • Vpoint (neregistrovaný)

   Tak příklad. U WP 8.1 změním nastavení aplikace počasí, změní se i ve zbytku zařízení.Z těch systémových, hesla nebo změním nastavení barevného prostředí, změní se všude, odehraji hru na WP, můžu pokračovat na počítači nebo Xbox (pokud je to Xbox hra)…

   Takže to funguje už dneska, ale W10 bych řekl půjde ještě dál.

 7. dufam, ze tato absurdita nebude… inac je to krok spat k WP8.05….

 8. Prostě WP s apkama je bída vzhledem k malé komunitě.

  S tím ať něco dělají,nebo jim stávající uživatelé utečou.

  A to já jsem skalní :-)

  • Vpoint (neregistrovaný)

   Chce to prostě větší popularitu. :)

   Na štěstí mě nic neschází. Jasně, že někomu jinému může, tak může přejít na jiný OS, který je pro něho vhodnější.

   Já rád u WP zůstanu vzhledem k tomu, že tam jsou funkce, které mi usnadňují dost věcí. Popravdě, souborový manažer byla věc, která mi opravdu scházela, už tam je, takže já jsem spokojený. K Androidu se mi už moc nechce a iPhone se mi taky nechce moc pořizovat, jak jsem psal. Pokud by mi jiný OS pro telefon nabídl synchro s desktop Windows a MS cloudem nebo pokud bych vyhrál iMac, tak třeba přejdu. :D

  • vpoint: co presne u tebe znamena „synchro s desktop windows“?

  • Všetko, všetky nastavenia, OneNote, zalohy, msn aplikacie (na androide som msn neskusal)a previazanosť s väčšinou aplikácí, xbox live, skore z hier atď.

  • Vpoint (neregistrovaný)

   přesně tak.

  • tech „prevazanych“ aplikaci je naproste minimum uz zduvodu odlisne platformy, i kdyz jedno i druhe je win. neblbnete.

  • Vpoint (neregistrovaný)

   Ale kdeže málo. Aplikací a hlavně provázaných her (Xbox) a to i právě s Xkrabicí je hodně. Platforma může být odlišná, ale ta aplikace je prostě univerzální. přizpůsobená pro několik různých úhlopříček, zařízení a typu ovládání a hlavně mezi sebou provázané.

   Ale řeč byla i o provázanosti systémů.

  • wepezwanil, nemas pravdu

 9. Tak jak vidím, diskuze velké OT. Děcka tu diskutují jak si posílají taháky a další věci.

  • Řeším to pro dcerku a mohl bych možná být věkem Váš otec :-).

   Tak příště trochu pozor na ukvapené závěry,neboť se poté stáváte komickým

  • Já se tedy nepovažuji za nejmladšího a pokud byste byl můj otec, tak už jedině v důchodu.

   Reagoval jsem na ty výlevy co se tu psaly, vyfotit si s kamarádama výlohu, či poslat kamarádovi zápisky ze sešitu od souseda. Tyhle věci podle mě píšou děti školou povinné. Ale omlouvám se, jestli jsem se nějak dotknul vaší osoby.

 10. Mposvar: prepac..ale Hudyss ma pravdu..som ti vymazal ten pokec o Snapchate atd…poprosim ta take veci rozoberat na fore. Dikes.

  -mod-

  • Jenom dobře,pro mne to bylo zajímavé.

   Smazat si to zasloužilo :-).

  • Neovorim ze to nebolo zaujimave. Rad si precitam aj taketo skusenosti. Len to zial robilo diskusiu neprehladnou. Ako som pisal, na fore by sa to dalo dobre rozobrat a isto by sa nasli nejake schopne alternativne riesenia alebo aj nie.

 11. No a už je to tu zas: tie obrázky sú údajne opäť falošné.

  [odkaz]

 12. Kaizr (neregistrovaný)

  To je dobře. O to větší překvapení to může být až to ofiko představí

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).