Domů » Bleskovky » Začala aktualizace starších modelů na Windows 10 Mobile: První se dočkala Lumia 640

Začala aktualizace starších modelů na Windows 10 Mobile: První se dočkala Lumia 640

Windows 10 Mobile byl dosud dostupný pouze na telefonech, které s ním byly představeny, tzn. na Lumiích 950, 950 XL a 550, nyní se však začíná rozbíhat kolotoč aktualizací starších modelů. Jako první se desítek dočkala Lumia 640 od polského operátora T-Mobile, očekáváme však, že brzy update přijde i na další modely v dalších zemích a u dalších operátorů.

 

Přechod z Windows Phone 8.1 na Windows 10 Mobile má být tím posledním, který budou mít pod palcem operátoři; termín všech dalších aktualizací již má Microsoft určovat sám. Podle nedávných zpráv německého T-Mobile dostanou desítky jako první Lumie 535, 635, 640, 830 a 930, v dalších vlnách by se měly dočkat všechny ostatní Lumie. Aktualizace zařízení ostatních výrobců jsou spíše nejisté, již například víme, že Windows Phone 8X od HTC se těšit nemůže (více informací).

  

Pro možnost připravit se na příchod Windows 10 Mobile chystá Microsoft aplikaci Upgrade Advisor, která pomůže uživateli se zálohou telefonu, uvolnění potřebného místa a po úspěšné instalaci vrácení všech dat na své místo. Aplikace se již objevila ve Windows Store, stáhnout si ji můžete z následujícího odkazu.

Odkaz na WP katalog

 

Updatu se v posledních dnech dočkaly i Windows 10 pro počítače a tablety, poslední veřejné sestavení nese číslo 10586.63, Insider Preview bylo aktualizováno na verzi 11099. Ani jedna z verzí nepřináší žádné viditelné novinky, Microsoft stále ladí aktuální sestavení a do budoucích verzí dělá pořádek v jádru systému, které je společné pro všechna zařízení běžící na Windows 10.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
42 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments