Domů » Bleskovky » Windows 10 dnes slaví první výročí: Máte poslední šanci získat update zdarma

Windows 10 dnes slaví první výročí: Máte poslední šanci získat update zdarma

Přesně před 365 dny Microsoft vypustil do světa operační systém Windows 10 (recenze), údajně poslední verzi Windows vůbec. Namísto nových číselných verzí mají v budoucnu přicházet malé a velké aktualizace desítek, které budou zdarma. Bezplatně bylo možné získat i samotný operační systém, a to formou upgradu z Windows 7 či 8.1; tato akce však byla omezena po dobu prvního roku existence desítek. Dnes (respektive do sobotního poledne) tedy máte poslední možnost získat aktualizaci na Windows 10 ve svém počítači či tabletu zdarma!

w10-update

A jak si systém Windows 10 v prvním roce vedl? Podle posledního sčítání Microsoftu běží desítky na 350 milionech zařízení, podle statistik NetMarketShare pohání 19,14 procent zařízení s desktopovým operačním systémem. Jedná se tak o druhý nejpoužívanější počítačový systém, ovšem Windows 7 s téměř polovičním podílem se zdají být nedostižné.


Microsoft si loni vytyčil smělý cíl – získat miliardu uživatelů Windows 10 v časovém horizontu 2 – 3 let; sám však před nedávnem uznal, že tato meta patrně pokořena nebude. Ukončení upgradu zdarma růst podílu systému zpomalí a jeho budoucí růst bude záviset zejména na počtu nových prodaných zařízení (více informací).

bilion

Pokud i v poslední den bezplatného upgradu váháte, zda aktualizovat či nikoliv, tak vězte, že v následujících 30 dnech dostanete možnost návratu na stávající verzi systému, přičemž aktivace Windows 10 na daném zařízení zůstane aktivní pro případný přechod v budoucnu (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments