Widgety ve Windows 11 budou použitelnější. Microsoft je otevře třetím stranám

Windows 11 2 2

Jednou z novinek systému Windows 11 jsou widgety, z nichž se Microsoft snaží vytvořit užitečný informační kanál sdružující předpověď počasí, denní zprávy, kalendář, sledování dopravy, ceny akcií atd. Bohužel, možnosti uzpůsobení jsou zatím příliš malé a widgetů je příliš málo, což se zřejmě v Redmondu pokusí v některé z příštích aktualizací napravit.

Widgety se ve Windows 11 otevřou třetím stranám

V tuto chvíli si do okna s widgety můžete připnout pouze zástupce z kolekce, kterou vám Microsoft předpřipravil. Informátor FireCube ale odhalil, že Microsoft připravuje rozhraní pro widgety třetích stran.

Widgety mají být distribuovány skrze Microsoft Store, přičemž vývojář si sám vybere, zda widget bude odkazovat na webovou stránku nebo klasickou aplikaci. Kdy softwarový obr s touto novinkou přijde oficiálně, je zatím nejisté, v Insider programu ji zatím testovat nelze.

Doufáme, že kromě widgetů třetích stran Microsoft rovněž povolí otvírat webové stránky z widgetů nastavených ve webovém prohlížeči, a nikoliv pouze v Microsoft Edge.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku