Domů » Bleskovky » WhatsApp poběží na více zařízeních současně, potvrdil Zuckerberg

WhatsApp poběží na více zařízeních současně, potvrdil Zuckerberg

Komunikační aplikace WhatsApp patří i přes nedávné kontroverze mezi nejoblíbenější nástroje pro posílání zpráv na světě. Zatímco konkurenti se předhánějí s novými funkcemi a vylepšeními všeho druhu, WhatsApp představí nějakou změnu jen sporadicky. S tím souvisí i čím dál tím výraznější nepohodlí uživatelů, kteří si pomalu začínají vyžadovat funkce typu snadná migrace mezi platformami, koncové šifrování či souběžné fungování na více zařízeních.

whatsapp logo
WhatsApp, ilustrační obrázek (zdroj: Pexels)

Právě posledně jmenovaná funkce, která nejednomu uživateli chyběla, se podle všeho dočká implementace. Serveru WABetaInfo ve skupinovém chatu, jehož součástí byl generální ředitel WhatsAppu Will Cathcart a také samotný Mark Zuckerberg, tuto informaci vedení WhatsAppu a Facebooku přímo potvrdilo.

Kromě souběžného fungování na více zařízeních se můžeme těšit také na „sebedestrukční“ mediální soubory, které se po jednom zobrazení/přehrání odstraní. Nových funkcí bychom se měli dočkat v řádu dvou měsíců v rámci veřejné betaverze.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

 1. Karel Endler

  No sláva, časem to dotáhne až k funkčnosti bůhvíproč všemi opouštěného Skype.

  • no já myslím, že časem to dopadne jako skype. Bude to opouštěno.
   Já už wocas vzdal.

 2. A meziplatformní záloha chatu pořád nic?

  • White Hat ت

   Tak u mě v mobilu už WhatsApp není hezkých pár let včetně Messengeru a jím podobných..
   Vše nahradily apky Threema a Protonmail a na posílání jakýchkoliv velkých souborů mám ještě Telegram , je mě jasný že budete pindat že je to ruský … 😎 a co ?!

  • Co je mi po tom, že Telegram založil Rus, který utekl ze země? To, že tyhle alternativní messengery používá promile uživatelů je problém. Je mi jedno, jestli je Telegram nesrovnatelně lepší. Dokud tam nebude většina, je to na nic.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).