TOPlist

WhatsApp i Messenger umí tuhle skvělou funkci, o které jste určitě nevěděli

whatsapp dimitri karastelev unsplash
  • Velká spousta chatovacích aplikací umožňuje poslat zprávu sám sobě
  • Umí to třeba i WhatsApp nebo Facebook Messenger
  • Můžete si takto ukládat obrázky, videa, odkazy nebo si zapisovat poznámky

Chatovací aplikace napříč spektrem se naučily jednu na první pohled možná nevýraznou, ale rozhodně velice praktickou funkci – možnost poslat zprávu sám sobě. Jak to funguje a proč byste o této vychytávce měli vědět?

Chatování s vlastním já

Už vás slyším: k čemu mi bude, že si můžu sám poslat zprávu? Jakmile to vyzkoušíte, pochopíte, že jde o velmi jednoduchý způsob, jak si zapsat poznámku, učinit připomínku, uložit obrázek nebo třeba odkaz, na který jste narazili a potřebujete si ho uchovat.

Extrémní výhodou je to, že přístup k těmto poznámkám máte na jakémkoliv zařízení, kde máte nainstalovanou zmíněnou chatovací aplikaci – je jedno, jestli jsou to hodinky, telefon, tablet nebo počítač. Váš osobní chat je všude a odeslaná zpráva se v mžiku oka synchronizuje na všech zařízeních.whatsapp tipy triky pexelsNepřehlédněte

Jak číst zprávy z WhatsAppu bez potvrzení o přečtení? Vyzkoušejte tento jednoduchý trík

Z tohoto pohledu je tento introvertní způsob chatování lepší než kdejaká aplikace určená na skutečné poznámky. Tam totiž může haprovat synchronizace, nemusí být dostupná pro všechny platformy nebo nemusí fungovat přehledně.

Jak poslat zprávu sám sobě přes WhatsApp nebo Messenger?

Základním doporučením je vybrat si pouze jednu chatovací aplikaci, na které budete tento osobní chat provozovat. V opačném případě by se vám totiž mohly poznámky splést a sytém posílání zpráv sám sobě by přišel o svou přehlednost. V rámci objektivity si vychytávku ukážeme na dvou nejpoužívanějších chatovacích aplikacích: WhatsApp a Facebook Messenger.

Ve WhatsAppu otevřete chaty a nahoře vpravo zvolte ikonku pro „Nový chat“. Ze seznamu vyberte sebe, popřípadě vyhledejte své jméno. Jakmile se otevře obrazovka chatu, můžete psát zprávy sami sobě. Platí, že jakmile zprávu odešlete, zobrazí se na všech zařízeních, kde jste pod svým profilem přihlášeni.

Postup na Facebook Messengeru je jako přes kopírák. Otevřete aplikaci, nahoře vpravo „Nová zpráva“, v seznamu vyberte své jméno, otevřete obrazovku chatu a můžete psát a posílat, cokoliv jenom chcete. Rovněž můžete testovat i další funkce chatovacích aplikací, jako jsou hry v chatu, ankety nebo samolepky.

Jaké aplikace to umí?

Aplikací, které prokazatelně nabízí možnost vlastního chatu, je opravdu hodně. Z těch nejoblíbenějších jde o WhatsApp, Facebook Messenger, Signal to přímo nazývá „poznámka sobě“, Telegram zase „uložená zpráva“. Umí to i Theerma, iMessage, Viber nebo víc profesionálně laděný Microsoft Teams.

Naopak to vypadá, že soukromé chaty neumí aplikace, které se na chatování v první řadě nespecializují. Na mysli máme kupříkladu Instagram nebo Twitter.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku