WhatsApp chystá novinku, která zpříjemní používání skupinových konverzací

whatsapp unsplash
  • Do WhatsAppu míří skupinové konverzace, které se po určitém čase samy odstraní
  • Datum smazání půjde libovolně nastavit a v případě nutnosti i zrušit
  • Novinka by se měla objevit v některé z příštích verzí aplikace

Komunikační aplikace WhatsApp, která patří mezi nejpopulárnější ve svém odvětví, takřka neustále pracuje na svém postupném vylepšování. Nyní do oblíbeného kecálka míří funkce, která by pro mnohé mohla změnit chápání skupinových konverzací. Až doposud totiž mohli mít účastníci obavy, že jakmile opustí skupinu, jejich zprávy zůstanou ostatním participujícím volně k dispozici.

WA EXPIRING GROUPS IOS
Screenshot chystané funkce z beta verze WhatsAppu

To se ale má změnit. Po zprávách a fotografiích, které se po určité době samy smažou, nyní do aplikace přibyde také možnost vytvářet skupinové konverzace, které po uplynutí jejich vymezeného času samy zaniknou. Ačkoli tuto novou funkci jistě nevyužijí všichni uživatelé, řadě jiných ovšem může značně zjednodušit život.whatsapp unsplashNepřehlédněte

WhatsApp dostane novinku, která zatočí s podvodnými čísly

Na novinku upozornil server WABetaInfo, který si jí povšimnul v beta verzi aplikace pro platformu iOS. Datum smazání skupinové konverzace pochopitelně půjde nastavit dle libosti jejího tvůrce, ať už půjde o den, týden či vlastní datum, přičemž sebedestrukci půjde také zvrátit, pakliže si to zakladatel rozmyslí, avšak toto rozhodnutí je individuální a nebude aplikováno na všechny členy. Přesné fungování nicméně ještě neznáme, neboť funkce je stále ještě ve vývoji.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku