Domů » Bleskovky » WhatsApp odkládá kontroverzní změnu pravidel. Dává více času k jejich pochopení

WhatsApp odkládá kontroverzní změnu pravidel. Dává více času k jejich pochopení

Oblíbená multiplatformní aplikace WhatsApp má za sebou turbulentní týden, který vyvolala změna podmínek používání obsahující zmínku o sdílení citlivých dat s Facebookem. Tato medializovaná kauza vedla k velkému odlivu uživatelů na konkurenční platformy, přitom k němu vůbec nemuselo dojít; srozumitelný výklad této kontroverzní změny totiž WhatsApp dodal až se zpožděním.

WhasApp odkládá kontroverzní změnu pravidel
WhasApp odkládá kontroverzní změnu pravidel

Nová pravidla až od května

Aby se uživatelé v nových podmínkách lépe zorientovali, dává WhatsApp k jejich nastudování tři měsíce k dobru. Původně měly vzejít v platnost 8. února, nyní provozovatelé této aplikace prodloužili tento termín do 15. května. Pokud uživatel vyjádří s novými podmínkami nesouhlas, nebude moci po tomto datu aplikaci WhatsApp používat. Provozovatelé WhatsAppu patrně využijí čas navíc k tomu, aby vyvrátily dezinformace, které v souvislosti se změnou podmínek vznikly.

Pro uživatele z Evropy se naštěstí nic nemění, zde budou i nadále platit „stará“ pravidla. Pro uživatele z ostatních kontinentů se také prakticky nic nemění, minimálně na úrovni osobní komunikace, která používá end-to-end šifrování.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Jo, jo, důvěru lze ztratit ji velmi rychle (na to už možná WhatsApp potažno Facebook přišel), ale získat ji zpět to chce spoustu času a práce a i tak se to nemusí podařit – na to zjevně bude muset Facebook teprve přijt!

 2. Oni stejne casem zase s necim prijdou. Ale aby radsi prisli s appkou pro tablety, to neni dodnes hotovo :( Takze adios wahatsappe.. Telegram je cesta.

 3. Že 3 mesiace na rozmyslenie. To je čo, snáď nejaké manželstvo, alebo nástup do zamestnania. Každý má v telefóne aspoň 3 vykecávače. Každému je úplne jedno cez čo tie správy posiela. Každý sa môže na nejaký WhatsApp vykašlať. Keď sa nevedia chovať a sú nenažraný, nech sa zrušia. Ako Skype

  • ty máš zaplevelenej mobil třema kecálkama? Tak to jsi dobře ujetej.

  • Neviem prečo. IMessage, 2x mail a FB. Takže nemám žiadny dôvod, 3 mesiace rozmýšľať na WhatsApp. Zaplavo :-)

 4. Netreba si klamat, whatsapp uz davno info FB posiela.. Viac krat, co som napisal do whatsapp mi vyhodilo ako reklamu na FB, rovnako o com som sa rozpraval, preto mam zakazany mikrofon pre tie apky.
  Najlepsie je ale odist. Zacal som pouzivat signal, prostredie maju hrozne a na viberi mi vadi reklama, aj ked je fajn a pouzivam tiez. Treba si ale len zvyknut.

 5. Jen ať si ty účty deaktivují. Vždy mě pobaví tyhle vyděračské praktiky téhle šmírovací společnosti. Naštěstí odliv uživatelů jim dal jasně najevo, že jsou pořád hranice kde i velká firma narazí. Dobře jim tak.

  • Ještě by něco podobnýho mohli dělat přímo fb za to jeho inkviziční chování. To by bylo teprve rodeo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).