Webová stránka „Know My App“ prozradí, jak jsou aplikace náročné na data

Datové limity, neboli FUP, to je termín, který dokáže nažhavit prakticky každého aktivního uživatele chytrého telefonu. Pokud data v dohledné době značně nezlevní a bude nadále růst počet služeb závislých na připojení k internetu, budeme muset přenesené megabajty sledovat ještě dlouho. Operátoři nabízejí vlastní aplikace pro kontrolu dat a podobné informace umějí zobrazit i některá naše chytrá zařízení.

 

Předcházet nechtěnému vyčerpání FUP můžeme díky nové službě, která je dostupná bezplatně na webu CTIA (The Wireless Association). Ta přináší velmi užitečný přehled informací o tom, kolik jednotlivé aplikace pro mobilní zařízen spotřebují během provozu dat. Díky tomu je jednoduché zjistit, která z aplikací je náročná, nebo naopak vyžaduje k provozu malé množství dat.

Aplikace je možné procházet v seznamu populárních, nebo hledat podle jména, zároveň naznačuje vhodnost aplikace vzhledem k užitému datovému paušálu. Většina pokročilých uživatelů informace pravděpodobně zná, ale pokud si chcete ověřit náročnost některé aplikace, nebo vám přibyla do sbírky nová, tato stránka (http://www.knowmyapp.org/) poskytne dobrý přehled.

David Podzimek

3 komentáře

 1. tslany (neregistrovaný)

  Asi jsem trochu slepý, ale nikde v článku jsem nenašel odkaz na zmiňovanou stránku… :-)

  • David Podzimek (neregistrovaný)

   Omlouvám se, při kopírování do systému jsem přehlédnul, že se nezachoval odkaz.

 2. Royce (neregistrovaný)

  Nějak mi pořád uniká smysl té služby.. Navíc článek má štítek Windows Phone, ale služba je pro Drojd/iOS.. My ostatní máme Data Sense :-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel