Domů » Bleskovky » Vzal AirTag a upravil jej na tloušťku kreditní karty. Výsledek je hodně rozporuplný

Vzal AirTag a upravil jej na tloušťku kreditní karty. Výsledek je hodně rozporuplný

Komunita okolo lokalizačního štítku AirTag nelení a internetová fóra zásobuje různými vychytávkami a úpravami. Ostatně tento týden jsme psali například o tom, co se s AirTagem stane, když do něj vyvrtáte díru. V Austrálii byl pro změnu AirTag stažen z prodeje.

Andrew Ngai nebyl pro změnu spokojen s celkovou šířkou lokalizačního štítku, kvůli které jej nemohl pohodlně nosit v peněžence. Z tohoto důvodu se rozhodl provést úpravu, díky které by AirTag „zmenšil“ na takovou tloušťku, aby jej mohl pohodlně nosit v peněžence. To ovšem obnášelo poměrně drastickou úpravu.

AirTag card
Upravený AirTag, který se vejde do peněženky

Andew AirTag rozebral a rozdělil jej na dvě části – v jedné je samotná základní deska a v druhé baterie. Na 3D tiskárně vytiskl destičku, ve které nechal prostor právě pro dva otvory, do kterých vložil obě části AirTagu. Takto upravený AirTag nejen že fungoval, ale pohodlně se mu vešel do peněženky.

I turned an Airtag into a card for wallets!

Až sem se vše jeví jako celkem dobrý nápad, nicméně samotné zpracování hotového výrobku z našeho pohledu vypadá dost rozporuplně (dobře, ošklivě je v tomto případě asi lepší výraz). A navíc tím Andrew přišel o voděodolnost. Apple by se přesto tímto nápadem mohl inspirovat a v budoucnu by lokalizační přívěsek klidně mohl doplnit i o lokalizační kartu, kterou by bylo možné bez potíží nosit v peněžence.

Apple AirTag se na českém trhu prodává za 890 korun, případně 2 990 korun, pokud si zakoupíte rovnou čtyři kousky. Za příslušenství si pořádně připlatíte – silikonové poutko vás vyjde na 890 korun, tedy stejně jako jeden AirTag, a kožená klíčenka pro změnu na 1 090 korun.

Dominik Vlasák

5 komentářů

  1. Úžasné. Prosím ještě článek o tom jak AirTag zastaví kulku

  2. Co máte za kreditní karty, že jsou tlustý 4 mm?

    • Takže při tloušťce 6 mm a průměru naší padesátikoruny měl problém s rozměry a při 4 mm a desce velikosti Tatranky je to v peněžence lepší? Pán mi připadá jako typický jablečný uživatel.

    • Takle to hodnotit nebudu, možná to pro někoho zajímavé je, třeba kdyby to chtěl někam přilepit a mít větší plochu kontaktu. Zavádějící je především titulek Smartmanie. Osobně jsem očekával, že někdo rozpitval jednotlivé komponenty a skutečně se mu to podařilo naskládat ultratenké tloušťky. Jako vyndat baterku a strčit to do tohohle? To mě moc neuchvátilo.

  3. *Vzal AirTag a upravil jej na tloušťku 5ti kreditních karet na sobě.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).