Domů » Bleskovky » Vyzkoušeli jsme průhledný smartphone LG Fx0 s Firefox OS

Vyzkoušeli jsme průhledný smartphone LG Fx0 s Firefox OS

Společnost LG na Mobile World Congress přivezla řadu zajímavých zařízení, kde nechyběla například „véčka” či průhledný smartphone se systémem Firefox OS. Tento zajímavý kousek nese komerční označení LG Fx0 a na stánku výrobce budil nebývalý zájem všech přítomných novinářů. Už zdálky nás zaujala jeho průhledná konstrukce odhalující vnitřnosti zařízení a to včetně akumulátoru a dalších komponent.

 

Na vývoji smartphonu se podílel slavný japonský designér Tokujin Yoshioka, kterého napadlo použít průhledný polykarbonát, čímž rozboural dlouho zažité standardy. Tato myšlenka se skutečně vyplatila, jelikož LG Fx0 působí naprosto odlišně od zbytku produkce. Hnacím motorem se stal čtyřjádrový čipset od Qualcoomu s taktem 1,2 GHz a operační paměť s kapacitou 1,5 GB.

   

Na čelní straně se nachází 4,7” IPS panel s HD rozlišením (720 x 1280 px) a zeleně podsvícené tlačítko pro návrat na domovskou obrazovku. Další výbava zahrnuje 16GB interní úložiště, osmimegapixelový fotoaparát, 2,1Mpx čelní kamerku, podporu pro LTE a vyměnitelný akumulátor s kapacitou 2370 mAh. Operační systém Firefox je přítomen ve verzi 2.0 a nutno podotknout, že jeho kvality nás příliš nepřesvědčily.

 

Reakce smartphonu nebyly příliš plynulé a při procházení nabídek jsme často narazili na nestabilitu a problémy s ovládáním. Je vidět, že Firefox se stále nezbavil všech dětských nemocí a vývojáři mají rozhodně co dohánět. To ovšem nemění nic na tom, že LG Fx0 je vskutku zajímavý kousek, který vzbudí rozruch všude, kde se objeví.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

6 komentářů

 1. Zase zavádějící titulek – čekal jsem smartphone, skrz který bude vidět a ejhle, on má jenom průhledný kryt – čili jenom místo probarveného čirý plast.

 2. lerion (neregistrovaný)

  Prosím o opravu hrubky „Operační systém Firefox je přítomen ve verzi 2.0 a nutno podotknout, že jeho kvality nás příliš nepřesvědčili.“

  Toto dnes není první článek s hrubkou. Korektor má dovolenou?

  • Richard Streit

   Dobrý den, za chybu se velice omlouvám (to je to psaní po večerech), text jsem již upravil.

  • lerion (neregistrovaný)

   To vám články nikdo nekontroluje? Každý udělá chybu, to se stane hned, ale od toho by měl existovat korektor ;).

  • Korektora v redakci nemáme, texty si po sobě kontrolujeme sami, ale někdy se chyba může objevit. To se prostě stává.

 3. a niečo k telefonu grama-nazi

  mal som firefox ale rad som sa ho zbavil ale držím palce ,páčil sa mi viac ako android,len aplikácie a hlavne to sekanie sa nedali prekusnúť

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).