Domů » Články » Vyzkoušeli jsme Panasonic Eluga a prototyp modelu Eluga power

Vyzkoušeli jsme Panasonic Eluga a prototyp modelu Eluga power

Panasonic na MWC vystavuje nejen utra tenký a voděodolný smartphone Eluga, ale také prototyp modelu Eluga power s 5″ HD displejem a Androidem 4.0 (videopohled).

Panasonic před několika dny oficiálně představil svůj nový smartphone Eluga, který je určený pro evropský trh a my jsme si jej na MWC vyrazili prohlédnout. Kromě toho jsme narazili na prototyp modelu Eluga power s pětipalcovým HD displejem. Eluga bude lákat na dvoujádrový procesor TI OMAP s taktem 1 GHz, 1 GB operační paměti RAM a 8 GB vnitřního úložiště. Slot na paměťové karty chybí. O zobrazování se postará 4,3″ qHD displej (540 x 960 px).

Panasonic telefon uvede do prodeje v dubnu s Androidem 2.3.5 a během dalších týdnů uvolní aktualizaci na Android 4.0. Na zadní straně najdeme 8Mpx fotoaparát, tentokrát však bez přisvětlovací diody. Nezapomnělo se ani na NFC. Velkým lákadlem bude tloušťka pouhých 7,8 mm a hmotnost 103 gramů včetně baterie (ta bude mít kapacitu 1 150 mAh).

- - - 

- - -

Telefon má navíc vodě/prachuodolný kryt, takže by mu neměla vadit vlhkost ani používání v rušném prostředí (splňuje certifikaci IP57, což v praxi znamená, že bude částečně odolný vůči prachu i vodě, podrobnosti najdete na Wikipedii; nejvyšší stupeň krytí je IP68). Panasonic uvádí, že Eluga vydrží bez poškození 30 minut v hloubce 1,5 metru. My jsme telefon ve vodě otestovali, mrkněte se na přiložené video. Nebylo to sice v hloupce 1,5 metru, ale i tak po vyndání dobře fungoval.

Panasonic Eluga power: Pětipalcový HD displej a Android 4.0

Kromě klasického modelu Eluga Panasonic na svém stánku vystavuje také prototyp další novinky s názvem Eluga power. Tenhle kousek se může pyšnit pětipalcovým HD displejem, příjemnou tloušťkou a operačním systémem Android 4.0. Ve výbavě najdeme 1,5GHz dual-core procesor od Qualcommu a 1 GB operační paměti RAM.

 - -

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

4 komentáře

 1. gaspic (neregistrovaný)

  eluga power má teda pěkně roztáhlý prostředí, ale nějak zapoměly zvětšit voládací prvky :-D

 2. honza (neregistrovaný)

  docela zajímavý že je eluga voděodolná a má nezakrytej 3.5 jack konektor :D

  • honza (neregistrovaný)

   vím že je voděodolný ale stejně je to zvláštní :D

  • Miroslav Havlas (neregistrovaný)

   U elugy je vodotěsnost řešena nanotechnologii, neboli jsou součástky kterým uškodí voda „naneseny“ nano nátěrem který odpozuje vodu. Nejde o princip „vodotěsnosti“ díky utěsnění spár a mezer za pomocí gumy apod :) Tedy konektor může zůstat otevřen…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).