Vývojáři v Microsoft Innovation Center dostali testovací kousky komunikátoru LG Panther s WP7

O připravovaném komunikátoru s kódovým názvem LG Panther (GW910) jsem na SmartManii psal už několikrát. Sem tam se totiž objevila fotografie nebo krátké video z používání. Nyní však vývojáři z Microsoft Innovation Center v Singapuru obdrželi dva testovací prototypy, které obsahují vývojové buildy systému Windows Phone 7. Právě na těch mají vývojáři nyní možnost testovat své aplikace, což samozřejmě nabízí daleko lepší komfort než při spouštění programů skrze emulátor.

Šťastlivci, kteří se už měli možnost s telefony setkat, o tom publikovali článek na serveru InnovativeSingapore, ze kterého stojí za to vypíchnout několik zajímavostí. Microsoft pro tento telefon uvolňuje testovací buildy operačního systému téměř každý den, to tedy přímo svědčí o tom, že práce na Windows Phone 7 jsou v plném proudu a neustále se něco ladí a opravuje. Oproti uvolněnému image souboru pro emulátor jsou reakce skutečného zařízení mnohem rychlejší, o čemž svědčí i přiložené video. Na tom si můžete prohlédnout první spuštění telefonu společně s úvodním nastavením. Samotný start systému je na LG GW910 docela rychlý a svižně reaguje i hlavní obrazovka.

- - -

Video potvrzuje několik dalších faktů. Tím klíčovým je pro nás ten, že první finální buildy nebudou nativně podporovat českou lokalizaci, která by měla přijít až v druhé vlně (těžko odhadovat, jak dlouhá v tomhle případě časová prodleva bude). Do té doby se tedy lokalizace s největší pravděpodobností bude řešit externě (tedy stejně, jako v případě Windows Mobile 6.x). V závěru průvodce nelze přehlédnout obrazovku pro přihlášení skrze Live ID účet. Tuto možnost bude možné přeskočit, avšak bez Live ID nebudete moci využívat všechny funkce systému jako například nákup aplikací v Marketplace. Abyste tedy všech možností Windows Phone 7 mohli využívat naplno, budete potřebovat nějaký datový tarif u operátora.

- -

Předběžné hardwarové parametry
Operační systém: Windows Phone 7
Procesor: Qualcomm Snapdragon QSD8250, 1 GHz
Displej: kapacitní, WVGA rozlišení (480×800 px), 16 milionů barev (úhlopříčka zatím nebyla zveřejněna)
Telefonní funkce: čtyřpásmový GSM modul (GPRS/EDGE třídy 12), UMTS/HSDPA/HSUPA
Paměť: 512 MB RAM
GPS: ano, 20 kanálů, A-GPS, geotagging
Konektivita: Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 2.1
Fotoaparát: 5 MPx, přisvětlovací dioda, autofocus, 720p záznam videa, přední 0,3 MPx kamerka pro videohovory
Další funkce: hardwarová klávesnice, FM rádio, gravitační senzor, proximity senzor, světelný senzor

Na internet se dostala také jedna fotografie pořízená 5 MPx fotoaparátem v LG Panther. Celková kvalita není vůbec špatná, jen barvy jsou trochu studené. Mějme ale na paměti, že jde o velmi ranou verzi zařízení, takže prostoru pro optimalizaci je zde ještě spousta. Pro synchronizaci s počítačem se využívá upravené verze Zune software (Dorado), jelikož standardní Zune aplikace Windows Phone 7 zatím nepodporuje.

-
Takhle fotí předprodukční LG Panther

Zdroj: InnovativeSingapore

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku