Domů » Články » Vývojáři v Microsoft Innovation Center dostali testovací kousky komunikátoru LG Panther s WP7

Vývojáři v Microsoft Innovation Center dostali testovací kousky komunikátoru LG Panther s WP7

O připravovaném komunikátoru s kódovým názvem LG Panther (GW910) jsem na SmartManii psal už několikrát. Sem tam se totiž objevila fotografie nebo krátké video z používání. Nyní však vývojáři z Microsoft Innovation Center v Singapuru obdrželi dva testovací prototypy, které obsahují vývojové buildy systému Windows Phone 7. Právě na těch mají vývojáři nyní možnost testovat své aplikace, což samozřejmě nabízí daleko lepší komfort než při spouštění programů skrze emulátor.

Šťastlivci, kteří se už měli možnost s telefony setkat, o tom publikovali článek na serveru InnovativeSingapore, ze kterého stojí za to vypíchnout několik zajímavostí. Microsoft pro tento telefon uvolňuje testovací buildy operačního systému téměř každý den, to tedy přímo svědčí o tom, že práce na Windows Phone 7 jsou v plném proudu a neustále se něco ladí a opravuje. Oproti uvolněnému image souboru pro emulátor jsou reakce skutečného zařízení mnohem rychlejší, o čemž svědčí i přiložené video. Na tom si můžete prohlédnout první spuštění telefonu společně s úvodním nastavením. Samotný start systému je na LG GW910 docela rychlý a svižně reaguje i hlavní obrazovka.

- - -

Video potvrzuje několik dalších faktů. Tím klíčovým je pro nás ten, že první finální buildy nebudou nativně podporovat českou lokalizaci, která by měla přijít až v druhé vlně (těžko odhadovat, jak dlouhá v tomhle případě časová prodleva bude). Do té doby se tedy lokalizace s největší pravděpodobností bude řešit externě (tedy stejně, jako v případě Windows Mobile 6.x). V závěru průvodce nelze přehlédnout obrazovku pro přihlášení skrze Live ID účet. Tuto možnost bude možné přeskočit, avšak bez Live ID nebudete moci využívat všechny funkce systému jako například nákup aplikací v Marketplace. Abyste tedy všech možností Windows Phone 7 mohli využívat naplno, budete potřebovat nějaký datový tarif u operátora.

- -

Předběžné hardwarové parametry
Operační systém: Windows Phone 7
Procesor: Qualcomm Snapdragon QSD8250, 1 GHz
Displej: kapacitní, WVGA rozlišení (480×800 px), 16 milionů barev (úhlopříčka zatím nebyla zveřejněna)
Telefonní funkce: čtyřpásmový GSM modul (GPRS/EDGE třídy 12), UMTS/HSDPA/HSUPA
Paměť: 512 MB RAM
GPS: ano, 20 kanálů, A-GPS, geotagging
Konektivita: Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 2.1
Fotoaparát: 5 MPx, přisvětlovací dioda, autofocus, 720p záznam videa, přední 0,3 MPx kamerka pro videohovory
Další funkce: hardwarová klávesnice, FM rádio, gravitační senzor, proximity senzor, světelný senzor

První spuštění LG Panther a průvodce nastavením

Na internet se dostala také jedna fotografie pořízená 5 MPx fotoaparátem v LG Panther. Celková kvalita není vůbec špatná, jen barvy jsou trochu studené. Mějme ale na paměti, že jde o velmi ranou verzi zařízení, takže prostoru pro optimalizaci je zde ještě spousta. Pro synchronizaci s počítačem se využívá upravené verze Zune software (Dorado), jelikož standardní Zune aplikace Windows Phone 7 zatím nepodporuje.

-
Takhle fotí předprodukční LG Panther

Zdroj: InnovativeSingapore

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

14 komentářů

 1. to menu WM7 je strasne! Dufam ze HTC prijde s nejakou vlastnou verziou.

 2. To nepříjde, dle dosavadních prohlášení MS nic takového nebude tolerovat.

 3. Líbí se mi odezva systému a docela svižné pohyby. Bohužel už tolik se mi nelíbí to velmi strohé prostředí. Navíc vše takové „moc černé“. Děsí mě, že bylo řečeno, že nástavby již nebudou možné. Kéž by to zase HTC či kdokoliv jiný vzal do vlastních rukou a udělal pěkné prostředí. Pokud by bylo pěkné prostředí a při této svižnosti, pak bych i přemýšlel nad WM ale ještě záleží na omezeních, které budou. Záleží to na vývoji. Ikdyž jsem více-méně přikloněn k Androidu, chtěl bych dát WM ještě šanci:) Toť můj názor.

 4. Jak bylo řečeno, nadstaveb se asi nedočkáme, protože MS nic takového prý nepovolí. Mně to prostředí nepřijde tak hrozné, co mě ale překvapilo je setrvávající titěrnost některých prvků. Docela mě například mrzelo, že autor videa přeskočil nastavení času a data, protože ty boxíky, které tam byly mi právě přišly stejně malinké, jako jsou ve WM6.X, čili dost „touch-unfriendly“…

 5. je to fakt strašný, ve skrytu duše jsem doufal v to, že to ms bude postupně vylepšovat. jak je vidět ne, vsadil na jednu kartu a jsem zvědav jak se mu to podaří. takhle ošklivé a neergonomické ovládání a rozložení pseudografických prvků jsem dlouho neviděl.

 6. To je ale ošklivý telefón bez sebemenšího designového nápadu :) …180tá variace na téma LG v jiných velikostech …pche. …ale na druhou stranu je to v pořádku, že do toho nacpou WP7, …ošklivý telefon si přece zaslouží ošklivý OS, ne? :)

 7. Zrovna moc nadšený z toho nejsem, menu se mi moc nelíbí.. A taky mě docela „fascinuje“ to video – místo zbytečného a zdlouhavého hledání „Kualy Lumpur“ mohli na videu ukázat něco zajímavějšího..

 8. xxmz: když nebude, tak tedy nebude; před půl rokem jsem koupil HD2, ta chvíli vydrží a do té doby Google a HTC snad vymazlí Androida. Ukážeme MS? kdo je tady pánem :-)

 9. ja si myslim, ze MS to jeste do oficialniho vydani preskinuje, tohle menu nemuzou vypustit prece :))
  Jinak ja si myslim, ze HTC a google uz maji kombinaci, ktera je vic nez dobra :)

 10. Já nevim, mě docela zaraží, jak jsou některé nabídky „nedotekové“…

  Teď jsem pár dní zkoušel Android a kupodivu jsem nebyl nijak zvlášť nadšený, oproti WM mi tam spousta věcí chybí, nabídka aplikací je bohatá, ale jejich kvalita leckdy problematická: najít srovnatelné s třeba AllReader+, RescoExplorer, ComicReader či SKTools je asi zatím nemožné…a samozřejmě by mi strašně chyběl PocketWord, který jako skoro jediný umí kvalitně spolupracovat s .rtf. Jenže u WP7 to bude ještě horší…oj oj, co dělat, nakoupit do zásoby zařízení s WM6.5, než se to dostane na dobrou úroveň?

 11. A co máme teprve říkat my, vysazení na nedotykové smartphone s QWERTY pod displejem? To asi Windows Phone 7 už nebude přicházet vůbec v potaz.

 12. No nic moc, opravdu by mě zajímalo kdy nastala doba Jednoduché=moderní=touchy brr…

 13. bohuzel jsem videlo to video.. a prijde mi ze tohle prostredi meli dat do Win. 5 a ne 7 :D

 14. Logout: tak tuhle oblast zcela viditelně ovládá Nokia a BlackBerry, vybrat se dá, WM Std. stejně nikdy nestáli za nic.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).