Domů » Bleskovky » Výsledky ankety: Mobilní aplikací roku 2012 se staly Mapy.cz

Výsledky ankety: Mobilní aplikací roku 2012 se staly Mapy.cz

Anketa Mobilní aplikace roku 2012, vyhlašovaná nezávislou sítí TUESDAY Business Network, zná své vítěze. Nejpopulárnější českou aplikací pro mobilní telefony se pro letošní rok staly Mapy.cz z dílny Seznamu.

Slavnostní vyhlášení druhého ročníku ankety Mobilní aplikace roku proběhlo ve středu 13. června 2012 v rámci setkání z řady COMMUNICATION WEDNESDAY. Cílem ankety je najít nejen nejpopulárnější, ale také nápadité a inovativní, byť méně známé aplikace pro mobilní telefony v různých kategoriích, upozornit na ně a podpořit tak české vývojáře.

Z nominační fáze, která probíhala od 12. března do 10. dubna, vzešlo 184 finalistů z řad českých a slovenských aplikací. Odborná porota, složená z členů programového boardu COMMUNICATION WEDNESDAY a vybraných expertů z oblasti telekomunikací a internetu, je následně rozřadila do deseti kategorií.

 

Internetová veřejnost pak svým hlasování od 23. dubna do 23. května rozhodovala o tom, kdo získá ocenění v každé z kategorií. Do hlasování se zapojilo téměř 5 000 uživatelů internetu.

Největší počet hlasů z řad veřejnosti napříč všemi kategoriemi získala aplikace Mapy.cz z dílny Seznam.cz, a stala se tak Mobilní aplikací roku 2012. V průběhu slavnostního vyhlášení bylo značkou ExperienceU uděleno speciální ocenění pro aplikaci přinášející nejlepší uživatelský prožitek. Nejlepší UX aplikací roku se staly Jízdní řády pro iDNES.cz. Kompletní informace o anketě a výsledcích najdete zde.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. ML (neregistrovaný)

    Pro iOS by se hodil ptačí pohled ;o) …ať si to první místo obhájí

  2. Na Androidu bych zase uvítal, kdyby šla nějak nastavit větší velikost písma a ikon. Nebo aspoň způsob přiblížení za cenu, že nebude obraz tak ostrý. Hýbat s velikostí písma nebude asi na rastrových mapách tak jednoduché. Na Xperii S je všechno neskutečně titěrné.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).