Sledujte nás na YouTube

Vyšla beta verze prohlížeče Chrome pro Android 4

Před několika hodinami byla uvolněna první veřejná beta verze webového prohlížeče Chrome pro zařízení s Androidem 4.x. Pro uživatele v České republice zatím není oficiálně dostupná (Market), instalační APK soubor však není problém dohledat. Na to že se jedná o testovací verzi, je prohlížeč velice svižný a po prvních hodinách používání jsem nenarazil na žádné problémy, které by mi znepříjemňovaly surfování. Jen je nutné počítat s tím, že Chrome pro Android nepodporuje Flash a zřejmě se oficiální cestou integrace nedočkáme.

-

Samozřejmostí je podpora synchronizace dat s desktopovou verzí Chrome, snadno tak do telefonu můžete dostat všechny záložky, dokonce si do telefonu lze „poslat“ stránku, kterou zrovna prohlížíte na počítači. Nechybí ani speciální privátní režim. Zatím se neví, kdy se na Marketu objeví finální verze, ale snad to nebude trvat dlouho. Nabízí se také otázka, zda v budoucnu Google nenahradí defaultní webový prohlížeč v Androidu 4.0 právě Chromem?

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

2 komentáře

  1. zipiik (neregistrovaný)

    Zajimave je, ze jediny web, ktery mi za 1 den pouzivani nefungoval, je m.smartmania.cz, nescrolluji stranky s clankem.

  2. Dominik (neregistrovaný)

    tomu se říká aktuální článek :-D když chrome pro Android vysel 7.2

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *