Cena:

Vysavače iRobot dostaly aktualizaci, po které se chovají jako opilé. Náprava pár týdnů potrvá

Roomba i7 nahled

Automatické vysavače iRobot Roomba platí ve svém segmentu za kvalitní a spolehlivé přístroje. Některým kusům modelů i7 a s9 však pořádně zamotala hlavu poslední aktualizace na firmware 3.12.8 a uživatelé na internetu se nyní baví jejich zmateným chováním.

Roomba i7 nahled
iRobot Roomba i7

Výčet problémů je bohatý – přístroje se točí dokola, kolidují s nábytkem a nejsou schopné najít svoji dokovací stanici. V některých případech byly s aktualizací také smazány naučené mapy prostředí. Některým uživatelům úklid jen zabere déle, pro jiné jsou ale vysavače zhola nepoužitelné.

iRobot Roomba S9+ unusual behavior after software update 3.12.8

iRobot reagoval stažením updatu a snahou umožnit jednotlivým uživatelům vrátit software zařízení na předchozí verzi. Bohužel, ne vždy tento krok pomohl a někteří lidé si také stěžovali, že reakce podpory na sebe nechala čekat i přes dva týdny. Společnost chystá nápravu v podobě nové aktualizace, ale vývoj prý bude trvat několik dalších týdnů.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.