Domů » Bleskovky » Vysavače iRobot dostaly aktualizaci, po které se chovají jako opilé. Náprava pár týdnů potrvá

Vysavače iRobot dostaly aktualizaci, po které se chovají jako opilé. Náprava pár týdnů potrvá

Automatické vysavače iRobot Roomba platí ve svém segmentu za kvalitní a spolehlivé přístroje. Některým kusům modelů i7 a s9 však pořádně zamotala hlavu poslední aktualizace na firmware 3.12.8 a uživatelé na internetu se nyní baví jejich zmateným chováním.

Roomba i7 nahled
iRobot Roomba i7

Výčet problémů je bohatý – přístroje se točí dokola, kolidují s nábytkem a nejsou schopné najít svoji dokovací stanici. V některých případech byly s aktualizací také smazány naučené mapy prostředí. Některým uživatelům úklid jen zabere déle, pro jiné jsou ale vysavače zhola nepoužitelné.

iRobot Roomba S9+ unusual behavior after software update 3.12.8

iRobot reagoval stažením updatu a snahou umožnit jednotlivým uživatelům vrátit software zařízení na předchozí verzi. Bohužel, ne vždy tento krok pomohl a někteří lidé si také stěžovali, že reakce podpory na sebe nechala čekat i přes dva týdny. Společnost chystá nápravu v podobě nové aktualizace, ale vývoj prý bude trvat několik dalších týdnů.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

7 komentářů

 1. Aktualizaci mám už od ledna , a v pohodě

  • Martin Pavlović

   Zdravím, díky za sdílení zkušenosti. Trochu více jsem v článku zdůraznil, že se to týká jen některých kusů.

  • Zapomněl jsem uvést model , mám i7

  • Je taky možný, že máš jenom nějaký čínský fake.

  • No zrovna ty čínské kousky jsou mnohdy lepší než předražené Rumby

  • Xiaomi mi Robot vacuum rok a půl, vysává každý den a furt funguje.

 2. Já jsem si před týdnem koupil S9+ a ani jsem ho nerozchodil. Vyjel z doku, zatočil se dokolečka a vypnul se a hlásil chybu. U zařízení za 40k bych čekal trošku lepší kontrolu. Teď je v servisu, tak jsem zvědav jak dlouho a kde bude chyba.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).