Výřez MacBooku Pro dostane nečekané využití, které by vás rozhodně nenapadlo

macbook pro M1 Pro 2021 recenze

Když Apple přenesl svůj ikonický výřez z iPhonu také na MacBook Pro, mnoho nadšených reakcí nesklidil. Zatímco v případě telefonů si vykousnutí displeje pro potřeby přední kamery a Face ID ještě dokázal obhájit, u notebooků se mu to prozatím nepodařilo. Pomoci by v tom mohla unikátní aplikace Iana Keena, která využívá notch netradičním a navíc užitečným způsobem.

macbook pro M1 Pro 2021 19
Výřez MacBooku dostane díky šikovnému vývojáři nečekané využití

Vývojář se rozhodl využít výřezu pro funkci AirDrop. Zatímco standardní způsob, jak takto sdílet soubor, je klepnutí pravým tlačítkem myši (nebo dvěma prsty na touchpadu či levým tlačítkem s podržením tlačítka Control), označení nabídky Sdílet a následně zvolení položky AirDrop, Keen se rozhodl učinit celý proces intuitivnější a mnohem přehlednější.

S jeho chystanou aplikací po zvolení souborů (nebo i jednoho), které jsou kompatibilní pro přesun skrze AirDrop, okolí výřezu začne blikat žlutou barvou. U grafické indikace ovšem aplikace nezůstává – po přetáhnutí souborů do oblasti výřezu se iniciuje samotný přesun. Úspěšný přenos je poté doprovozen zeleným zablikáním.macbook pro M1 Pro 2021 recenzeNepřehlédněte

Recenze MacBook Pro (M1 Pro, 2021): nejlepší notebook na světě?

Keen svou aplikaci odhalil v tweetu, který doprovodil krátkým ilustračním videem. Jeho výtvor prozatím není k dispozici pro širokou veřejnost, nicméně on sám doufá, že v příštích dnech bude k dispozici alespoň limitovaná verze skrze TestFlight. Pro majitele MacBooků bez výřezu má také dobrou zprávu – fungování jeho aplikace nebude podmíněno notchem.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku