Domů » Bleskovky » Vylepšený Nexus 7 druhé generace dorazí již v červenci, a rovnou s Androidem 4.3

Vylepšený Nexus 7 druhé generace dorazí již v červenci, a rovnou s Androidem 4.3

Internetem se začínají stále častěji šířit zvěsti o novém tabletu z dílen Googlu. Americký gigant hodlá údajně představit druhou generaci úspěšného modelu Nexus 7, který by se měl dočkat svého odhalení již za několik týdnů. Novinka se zřejmě stane odpovědí na letošní modely sedmipalcových tabletů od konkurenčních výrobců. Z neoficiálních zdrojů též přícházejí zprávy o relativně příznivé ceně, která by měla činit 229 dolarů (zhruba 4424 Kč bez daně a cla) za verzi s kapacitou interní paměti 16 GB.

 

Pod kapotou bychom měli nalézt čtyřjádrový procesor Snapdragon 600, 2 GB RAM a operační systém Android ve verzi 4.3. O zobrazovací schopnosti se bude starat sedmipalcový displej s rozlišením 1200 x 1920 pixelů. V zákulisí se v současnosti šušká, že nový Nexus 7 se má pustit do ostrého boje s iPadem mini druhé generace, jehož příchod se očekává velice brzy. Už nyní je jasné, že tato bitva se ponese v nemilosrdném duchu a osobně jsem velice napjatý, který z obou rivalů se stane jasným vítězem.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

10 komentářů

 1. Borec (neregistrovaný)

  Ta cena vypadá fajně. Chtěl jsem koupit stávající Nexus 7 s 3G za 4 400 Kč u Vodafonu, ale to si teda raději počkám na tady ten novej.

  • Cena vypadá dobře, ale u nás to bude stát opět tak 6 500 Kč. A taky kdoví, kdy u nás bude. Na Nexus 7 sem čekal docela dlouho … ale tak třeba se polepší :)

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Cena je naprosto stejná jako u starého modelu. Možná bude jeěště vyšší aby doprodali starýý model.

   Jinak

   Nexus 7 / 8GB se tu neprodával. Už se nevyrábí

   Nexus 7 /32GB bez 3G se tu také oficiálně neprodával.

   Nexus 7 / 16GB bez 3G se dá sehnat za cca 5000 až 6000,-

   Nexus 7 / 32GB s 3G se prodává za cca 6500 až 7500,-

   U VF je za 4477 když máte podepsanou smlouvu stím že měsíčně platíte navíc 322,-. nemůžu si pomoct ale to pak za rok přeplatíte o dost.

   Jinak Nexus 7/3G neumí hovory v GSM síti.

  • Borec (neregistrovaný)

   Martine P. pokud máte tak špatné informace i v jiných oborech, pak bůh s vámi ( námi :) ). Cena 4 400 Kč je při Minimálním Měsíčním Plnění 249 Kč a netýká se tarifů RED, které potřebují zřejmě jen tak málo informavaní lidé jako vy.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Já ty informace nemám má je VF:…

   [odkaz]=

  • Borec (neregistrovaný)

   Ty informace máš ty… proč hloupí lidé odpovídají na relevantní informace zase jen hloupým odkazem ?

   [odkaz]=

  • Borec (neregistrovaný)

   Ten odkaz bez přihlášení v samoobsluze nefunguje, je potřeba se přihlásit a podívat se na Minimální Měsíční Plnění, potom je Nexus 7 32Gb 3g za 4 400 Kč s plněním 249 Kč a žádným měsíčním poplatkem za ten tablet.

 2. Uvidíme, jak si s nárůstem rozlišení&spol. poradí, přeci jen, kdo si zvykl na současnou výdrž (zvláště u iPadu mini), nebude chtít to nějak významně krouhat.

  Jak ale Apple u nový Mac Booků příp. iPadů s Retinou ukazuje, v této oblasti umí. Google přeci jen se snahou nižší ceny toto jako prioritu mít nebude.

  • To se uvidí, ale nexus 10 mi vydrží asi 9 hodin, iPad3 10 hodin, nexus má slabší baterii a vyšší rozlišení, tak že u velkých je to srovnatelný.

 3. Zrovna jsem si koupil soucasnej a premyslim jestli ho nevratit ale novej tady bude stejne az za pul roku ve vetsi verzi s 3G

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).