Domů » Bleskovky » Vylepšený Ascend P6 S představen: Rychlejší a se dvěma sloty na SIM kartu

Vylepšený Ascend P6 S představen: Rychlejší a se dvěma sloty na SIM kartu

Čínské Huawei v tichosti představilo vylepšenou variantu hliníkového elegána Ascend P6, který nás při testování příjemně překvapil. Mírně upravená verze s označením Ascend P6 S je nepatrně tlustší (6,5 mm oproti 6,2 mm), disponuje quad-core procesorem s taktem 1,6 GHz (namísto 1,5 GHz) a dvěma sloty na SIM kartu. Už původní Ascend P6 existoval v dual SIM variantě, nicméně v Evropě se nikdy neprodávala.

Zbývající hardwarové parametry zůstaly stejné (4,7″ displej s HD rozlišením, 2 GB RAM, 8Mpx fotoaparát či 5Mpx přední kamerka pro videohovory). Ascend P6 S běží na systému Android 4.2 doplněným o prostředí Emotion UI 2.0 a v tuto chvíli se prodává pouze u čínského operátora China Unicom a v tuto chvíli nemáme žádné bližší informace o tom, zda se „eskové“ varianty dočkáme v Evropě.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Jaký tedy bude procesor v P6S ? Quad od Huawei s jádry cortex A9 nebo Big.Little A15 + A7 ? Nebo něco jiného ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).