Zdroj: Nintendo

Vylepšené Nintendo Switch na obzoru: větší displej i 4K rozlišení v televizním režimu

Ještě letos bychom se měli dočkat nové videoherní konzole od společnosti Nintendo. Dlouho očekávaná a hojně spekulovaná vylepšená verze konzole Nintendo Switch by měla dorazit na trh před Vánoci. Ve výbavě by měla mít 7palcový OLED displej od Samsungu a po připojení k televizi i dostatek výkonu pro hraní v rozlišení 4K. S informacemi jako první přišla zpravodajská agentura Bloomberg.

nintendo switch joycons
ilustrační obrázek

V hlavní roli OLED displej od Samsungu

Výroba nových displejů má odstartovat již v červnu, přičemž minimálně zpočátku byl měl Samsung vyrábět necelý milion displejů měsíčně. Největších změn ve srovnání s předchůdci přitom dozná právě obrazovka, jejíž úhlopříčka povyskočí na 7 palců. Z pohledu zobrazovací technologie půjde o OLED displej s rozlišením 720p. První várka obrazovek by měla dorazit do montoven někdy v průběhu července.

Podle novináře Imrana Khana by vybraná vývojářská studia už měla mít k dispozici vývojářskou verzi konzole.

Obavy o stabilní distribuci

Cílem společnosti Nintendo je udržet stabilní dodávky konzolí Switch, kterým se v průběhu pandemie nebývale daří a mezi hráči je o ně velký zájem, což souvisí nejen s vydáním několika úspěšných titulů v čele s Animal Crossing: New Horizons (dle dostupných informací se prodalo více než 30 milionů kopií), ale i špatnou dostupností konkurenčních konzolí od Sony a Microsoftu, které se potýkají s nedostatkem čipsetů od AMD.

I přesto si však v Nintendu uvědomují, že konzole Switch vstoupila do prodeje už před pěti lety, zatímco Sony i Microsoft nabízí nová výkonná zařízení v podobě PlayStation 5 a Xbox Series.

Po připojení k televizi hraní až ve 4K

Ještě v únoru přitom prezident Nintenda Shuntaro Furukawa uvedl, že výrobce oznámení nové konzole v blízké době neplánuje. Spolupráce s jihokorejským Samsungem ovšem naznačuje, že vylepšený Switch skutečně vzniká a patrně přinese viditelná vylepšení.

Nepřehlédněte: Nintendo Switch mu přišlo drahé. Z náhradních dílů si hráč postavil vlastní

„OLED panel není tak náročný na spotřebu baterie, nabízí vyšší kontrast a ve srovnání se současným řešením zřejmě nabídne i lepší odezvu,“ vysvětlil Yoshio Tamura, spoluzakladatel poradenské společnosti DSCC.

Nová konzole by měla obsahovat rigidní OLED panel, který by měl být levnější, avšak také méně flexibilní variantou k displejům, s nimiž se běžně setkáváme u dražších chytrých telefonů. Po připojení k televizi by si nová konzole měla poradit i se 4K rozlišením, čímž by se však ještě více prohloubila propast mezi televizním a přenosným režimem, na niž si někteří vývojáři v minulosti stěžovali.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku