Domů » Bleskovky » Nintendo Switch mu přišlo drahé. Z náhradních dílů si hráč postavil vlastní

Nintendo Switch mu přišlo drahé. Z náhradních dílů si hráč postavil vlastní

Konzoli Switch není v těchto dnech (alespoň v USA) kvůli koronavirové pandemii úplně snadné sehnat. Situace využívají někteří přeprodejci, kteří za použitou konzoli žádají i 600 dolarů, což je jednou tolik, než kolik stojí nová. Na to se již nemohl dívat hráč vystupující na sociální síti Reddit pod přezdívkou Sarbaaz, a rozhodl se proto postavit si z použitých součástek vlastní Switch. Stálo ho to jen 199 dolarů.

Switch vl vyroba 02
Nintendo Switch mu přišlo drahé. Z náhradních dílů si hráč postavil vlastní. Vyšlo ho na 199 dolarů.

Prakticky všechny součástky (celkem jich bylo něco přes 20) se prý vešly do 10 dolarů, nejdražší komponentou pak byla náhrada plošného spoje, která stála 95 dolarů. Sestavení konzole mu podle jeho slov zabralo přes měsíc, do čehož počítá i čas strávený hledáním levných prodejců součástek a jejich dodání z Číny.

Nutno podotknout, že Saarbaz součástky získal v lednu, kdy dohromady stály 199 dolarů, zatímco nyní by musel navíc zaplatit mezi 100 – 200 dolary. Buď si tedy z použitých součástek staví vlastní Switch více lidí, nebo je náhradních dílů kvůli koronaviru nedostatek. Pravděpodobně bude platit druhá možnost.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

3 komentářů

  1. To je možné, že sehnal součástky a poskládal to, ale jak tam dostal ten software?

  2. dost dobrý :-D takovej technologickej Pat a Mat, akorát tomuhle borcovi se to povedlo :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).