Domů » Bleskovky » Nintendo Switch mu přišlo drahé. Z náhradních dílů si hráč postavil vlastní

Nintendo Switch mu přišlo drahé. Z náhradních dílů si hráč postavil vlastní

Konzoli Switch není v těchto dnech (alespoň v USA) kvůli koronavirové pandemii úplně snadné sehnat. Situace využívají někteří přeprodejci, kteří za použitou konzoli žádají i 600 dolarů, což je jednou tolik, než kolik stojí nová. Na to se již nemohl dívat hráč vystupující na sociální síti Reddit pod přezdívkou Sarbaaz, a rozhodl se proto postavit si z použitých součástek vlastní Switch. Stálo ho to jen 199 dolarů.

Switch vl vyroba 02
Nintendo Switch mu přišlo drahé. Z náhradních dílů si hráč postavil vlastní. Vyšlo ho na 199 dolarů.

Prakticky všechny součástky (celkem jich bylo něco přes 20) se prý vešly do 10 dolarů, nejdražší komponentou pak byla náhrada plošného spoje, která stála 95 dolarů. Sestavení konzole mu podle jeho slov zabralo přes měsíc, do čehož počítá i čas strávený hledáním levných prodejců součástek a jejich dodání z Číny.

Nutno podotknout, že Saarbaz součástky získal v lednu, kdy dohromady stály 199 dolarů, zatímco nyní by musel navíc zaplatit mezi 100 – 200 dolary. Buď si tedy z použitých součástek staví vlastní Switch více lidí, nebo je náhradních dílů kvůli koronaviru nedostatek. Pravděpodobně bude platit druhá možnost.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments