Domů » Bleskovky » Výkonný LG Optimus Vu s Tegrou 3 do Evropy dorazí v září

Výkonný LG Optimus Vu s Tegrou 3 do Evropy dorazí v září

Samsung při uvedení svého modelu Galaxy Note (recenze) zároveň založil novou kategorii hybridních zařízení, které stojí na pomezí mezi smartphony a tablety (tabletofony). Uživatelé si poměrně rychle navykli na obří úhlopříčku, která v určitých momentech nabízí nebývalý komfort. Této tržní díry se proto rychle snažila využít i konkurenční společnost LG, která na letošním MWC představila svůj vlastní tabletofon nesoucí označení Optimus Vu. Tehdy byl jeho hnacím motorem dvoujádrový procesor Snapdragon taktovaný na frekvenci 1,5 GHz, nicméně pořídit si jej mohli pouze uživatelé na domácím a japonském trhu.

Nyní však LG oznámilo příchod i na ostatní světové trhy včetně Evropy, kde se má objevit v průběhu letošního září. Pro globální verzi si výrobce připravil zásadní změnu ve výbavě, od které si zřejmě slibuje vyšší konkurenceschopnost vůči nové generaci modelu Samsung Galaxy Note II. Pod kapotou LG Vu se nyní bude ukrývat čtyřjádrový procesor Tegra 3 od NVidie s takem 1,5 GHz. Ostatní specifikace údajně zůstanou beze změn. Těšit se tak můžeme na na 5“ IPS displej s poměrem stran 4:3 (720 x 1280 px), 1 GB paměti RAM, 8Mpx fotoaparát a 32 GB interního úložiště. Do prodeje se novinka dostane s operačním systémem Android ve verzi 4.0 a později bychom se měli dočkat aktualizace na verzi 4.1 „Jelly Bean“.

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

6 komentářů

  1. Nemělo by rozlišení displeje být 1024×768? To by odpovíddalo i poměru stran 4:3

  2. mara_n: jj, jsou to paradoxy, zatímco např. u „novinky“, že něco dostane JB 4.1 je krásně přiložená tabulka s tech. parametry, které zná každý, u nového přístroje dostupného za pár týdnů se toho dočkáme jen v textu a ještě blbě:-)

  3. Nevím na co je herní čipset zařízení, který má poměr stran 4:3

  4. Rozliseni 720×1280 je klasickejch 16:9

  5. Rozliseni je samozrejme 1 024 × 768. Opravte si to.

    • Je to mimochodem i v tom zdroji, tak nechapu, jak to můžete SPATNE OPSAT!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).