Domů » Bleskovky » Vyhodili je dveřmi, přišli oknem: Huawei má alternativu pro Obchod Play

Vyhodili je dveřmi, přišli oknem: Huawei má alternativu pro Obchod Play

Huawei a Honor jsou již delší dobu v poměrně svízelné situaci – kvůli obchodní válce mezi Spojenými státy a Čínou nemají přístup ke službám Googlu, což je v mobilním světě velmi citelná rána. Z toho vystupuje především nedostatek aplikací, na který v minulosti doplatili i takoví giganti jako Microsoft, Nokia či Blackberry.

Huawei P40 Pro Google Play 01
Huawei P40 Pro s neoficiálně nahraným Google Play

Huawei se ale tak snadno nevzdává, a proto jednička na mobilním trhu začala využívat služeb nástroje Petal Search – Apps (česky Hledání aplikací). Skrze ni (funguje i jako widget) můžete najít tu správnou aplikaci, pakliže není k dispozici v AppGallery. Podobným způsobem jako v případě Obchodu Play tak rychle stáhnete chybějící aplikaci, přičemž Petal Search – Apps také poskytuje jejich aktualizace.

Petal Search | Vyhledej své oblíbené aplikace

Petal Search – Apps doplňuje trojici způsobů, jak do telefonů značky Huawei a Honor dostat populární aplikace. Kromě Petal Search lze využít také obchodu AppGallery nebo aplikace Phone Clone, která zkopíruje veškerý obsah starého telefonu do nového. Petal Search je jistě vítanou posilou pro Huawei v těžkých dobách, nicméně uživatelé by měli být obezřetní – takto stažené aplikace mohou být bezpečnostní hrozbou, obzvláště v případě bankovních aplikací.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

19 komentářů

  • Realita očividně fanoušky tohoto čínského – na vládu napojeného výrobce hodně zabolela :-D Doufejme, že ze síťové infrastruktury se Huawei podaří vykopat co nejvíce. Telefony pro masy, kterým je geopolitika volná, nejsou tak důležité ;)

 1. hakus5110@gmail.com

  Ať tak, nebo tak, ale Huawei ani náhodou.
  Bytostně nesnáším čínské vykrádače.

  • Zrovna Huawei dost šlape do nejrůznějších inovací a vlastních řešení. Známý dělá ve firmě, kde museli kvůli státním zakázkám, přestat používat čipy od Huawei a nemůžou najít žádnou alternativu, která by se těm od Huawei blížila.

  • Ach tyhle lži o známých, jak průhledné. Přitom Huawei musí přestat vyrábět své čipy, protože bez technoligie z USA se neobejdou.

  • Otázkou je jen jak dlouho.

  • To nééé… jak jsi nás odhalil, že já jsem čínský špión a můj spolužák z vysoký dostává každý měsíc všimný od Huawei, aby ho chválil ostatním u piva?? 😱😱 Tak teda promiň, že znám lidi co dělají v životě zajímavý věci 😂 A jen tak mimochodem ty čipy musí přestat vyrábět, protože USA zaklekla na Taiwanského výrobce čipů, aby je pro ně přestal dělat podle vlastního návrhu Huawei. Ale už jen dokumentaci, pro práci s čipy na low-level, by se od Huawei mohli všichni ostatní učit.

  • Lol ty jses jelito. Huawei od roku 2015 podava nejvice funkcnich patentu na svete. Daleko vic nez zbytek zapadniho sveta,nebo japonsko ci korea.

 2. Michal Bláha

  Ahoj trochu mne zaujala zmínka o „PhoneClone“ nyní mám Huawei Mate 20 pro. Znamená tato zmínka v článku, že když si koupím Huawei Mate 40 pro a udělám do něj pomocí PhoneClone kopii starého telefonu (mate 20 pro) , budu mít v Mate 40 pro legální GOOGLE APLIKACE včetně budoucích aktualizací? Díky Michal

  • Ne, aplikace vázané na GMS nenaklonuje. Je to takový kockopes a hlavně si lehce stáhnete nebezpečnou aplikaci z neznámého zdroje.

  • Josef Zahradnik

   Není to úplně přesně. PhoneClone se stáhnou aplikace a data ze starého mobilu, takže stažení nebezpečných aplikaci nehrozí, je to jen z mobilu do mobilu. Ale aplikace Google se nepřenesou, a navíc se mohou přenést aplikace, které sice od Google nejsou, ale k chodu GMS potřebují, takže ve finále třeba nefungují jak by měly. A ke největším problémem je to, že aplikace se stáhnou jednorázove a aktualizace se neřeší, tedy např. po změně služby aplikace může bez aktualizace přestat fungovat. Zkušenost z P40 lite 😀

  • Michal Bláha

   Díky 🙏🤔🙄

  • PhoneClone Google služby nenaklonuje. Pouze aplikace přenese. Je to hodně kočkopes řešení. A navíc bez možnosti budoucích aktualizací na novější verze, což je úplně nejvíc padlý na hlavu.

  • Dobrá otázka, odpověď záporná.
   Pečujte o 20 pro nabo se podívejte jinde po telefonu, naštěstí se dá vybrat celkem v pohodě

 3. ten nadpis je top 👏 nicméně v Huawei jsou docela střelci, když doporučují další zdroj aplikací mimo Google Play a svůj AppGallery. Bezpečnost jim asi úplně nic neříká?

  • Karel Endler

   Co říká bezpečnost Googlu? Každý druhý týden seznam desítek malwarů, objevených v jeho obchodě? Vsadím boty, že to u Huawei nenajdete.

  • Kde je minimum aplikací bude minimum problémů – přesto raději budu stahovat z jednoho obchodu než používat různé berličky i když doporučované výrobcem.
   Už jsem prostě líný na experimenty a jsem rád že to co v telefonu potřebuji funguje na první pokus.
   Naštěstí pro zákazníka je možnost si koupit telefon od jakého výrobce chce.

 4. Odpůrci Huawei… Co k vám říct? Asi jste hodně pozadu jak to vaší oblíbení výrobci Samsung a hlavně Apple co. Není mi vás líto.

 5. Asi bych připoměl, že vláda SRN hodlá lidem do mobilů a PC instalovat tajně malware. Takže si SRN a Čína můžou podat ruce.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).