Domů » Bleskovky » Co tě nezabije, to tě posílí. Huawei se stala největším prodejcem smartphonů na světě

Co tě nezabije, to tě posílí. Huawei se stala největším prodejcem smartphonů na světě

I přes sankce ze strany americké vlády a své vlastní pesimistické projekce se společnost Huawei ve druhém kvartálu roku stala největším prodejcem smartphonů na světě. Na globální trh dodal 55,8 milionů telefonů, zhruba o 2 miliony více než druhý Samsung. Třetí skončil Apple. Informovala o tom analytická společnost Canalys.

Huawei logo

Čínský technologický obr se na pozici jedničky smartphonového trhu „vyšvihl“ i přesto, že meziročně se prodeje jeho telefonů snížily o 5 %. Pokles to však byl ve srovnání se Samsungem pouze šestinový.

huawei canalys

Za úspěchem společnosti stojí hlavně domácí čínský trh. I když se prodeje smartphonů v USA a jinde kvůli pandemii koranaviru výrazně snížily, Čína jím byla zasažena o poznání méně. Čínský trh nyní tvoří 70 % prodejů firmy (částečně i díky sankcím americké vlády), zatímco Samsung zde má podíl jen necelé 1 %.

Vládnout nemusí dlouho

Huawei si každopádně svou pozici nemusí udržet dlouho. Samsung totiž podle své nejnovější finanční zprávy očekává, že v tomto čtvrtletí se prodeje smartphonů vrátí na vzestupnou trajektorii, poté co na scénu uvede vícero nových zařízení, včetně vlajkové řady Galaxy Note 20 a ohebného telefonu Galaxy Z Fold 2.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Subscribe
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments