Vybrané chytré hodinky spárujete se sluchátky mnohem rychleji. O které modely jde?

900 450 Samsung galaxy watch4 classic

Pomalé, složité a především otravné párování bezdrátových sluchátek s jiným zařízením je už dnes prakticky minulostí (nejen) díky technologii Fast Pair. Ta (a jí podobné) umožňuje rychle propojit sluchátka s chytrým telefonem či jiným přístrojem, aniž by bylo potřeba v nastavení hledat nabídku pro nastavení Bluetooth. Ačkoli Fast Pair představil Google už s Androidem 6.0, chvíli trvalo, než si na funkci výrobci zvykli a začali ji považovat za standard.

Samsung Galaxy Watch 4 016
Samsung Galaxy Watch 4 jsou prozatím jediný zástupce s operačním systémem Wear OS 3

Významného rozšíření se Fast Pair dočkala začátkem roku na veletrhu CES v Las Vegas, kde Google oznámil její příchod na Chromebooky, Android TV a některá chytrá zařízení do domácnosti. Nyní se podpora zase o něco rozšíří, konkrétně o chytré hodinky s operačním systémem Wear OS. Alespoň to lze vyčíst ze seznamu změn, který je součástí aktualizace Google System Updates z června 2022. Ta se aktuálně distribuuje mezi uživatele.montblanc summit 3 wear os nahledNepřehlédněte

Galaxy Watch 4 už nebudou samy. Druhé hodinky s wearOS 3 přicházejí ze Švýcarska

Vzhledem k tomu, že Fast Pair synchronizuje zařízení na základě propojení s účtem Google, měla by se sluchátka majitelům poslední aktualizace v hodinkách objevit bez potřeby dalšího párování. Prozatím není jisté, zda bude rychlé párování vyhrazeno pouze pro Wear OS 3, či zda se podívá také na starší zařízení. Příchod Fast Pair na hodinky každopádně usnadní život všem majitelům takových chytrých hodinek, kteří je využívají pro poslech hudby, například při sportu.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku