Domů » Bleskovky » Výběr operátora může ovlivnit výdrž baterie vašeho smartphonu v řádu několika hodin

Výběr operátora může ovlivnit výdrž baterie vašeho smartphonu v řádu několika hodin

Americký server LaptopMagazine provedl zajímavý test akumulátorů u chytrých telefonů, ve kterém porovnal výdrž vybraných zařízení v sítích jednotlivých amerických operátorů. Mezi testovanými telefony byly vlajkové modely s Androidem – Samsung Galaxy S5 (recenze), HTC One M8 (recenze) a jejich předchůdci Samsung Galaxy S4 a HTC One M7.

K testování byla použita aplikace Laptop Mag Battery test, která otevírá padesát populárních webových stránek a na každé se na šedesát sekund zastaví. To vše se opakuje do té doby, než telefonu dojde baterie. Zařízení měla při měření vypnutý Bluetooth a NFC. Vypnuta byla i Wi-Fi, aby telefon běžel pouze na síti operátora a signál byl udržován nad padesáti procenty.

 

Výsledky si můžete prohlédnout na obrázcích, ale jasně ukazují vedení amerického T-Mobilu. Důvodů proto může být více, autoři testu zmiňují například použité frekvence pro LTE, případně menší počet uživatelů zatěžující síť. Telefony byly použity ve verzích upravených od operátorů, takže svůj díl mohly způsobit i předinstalované aplikace.

  

David Podzimek

8 komentářů

 1. Bobek (neregistrovaný)

  No pěkný, ale proč takovejhle test neuděláte sami? Takovejhle článek je pro nás vlastně úplně zbytečnej. Sice je hezký že víme jak je to v Americe, ale pro nás je to užitečný jak **** v práci.

 2. Ten test je velmi subjektivny. Tak ako rychlost mobilneho internetu. V mieste kde byvam a pouzivam mobilny internet je orange daleko za telekomom. Obaja maju v danom mieste max LTE, ale orindz mi tu ide ako ISDN v roku 2002… Ale nie 128 ;-) pravdaze mam objektivne obidvoch operatorov a viem to realne porovnat.

  Podobne to bude so sietami.

  • . (neregistrovaný)

   Test nieje velmi subjektivny. Právě naopak. Je to nepřímo test „kvality signálu“ či test pokrytí. Většina operátorů má svoje BTS na různých místech. Jen občas se dělí o zhruba stejné místo či dokonce jeden „stožár“. Pokud si přečtete test celý, zjistíte že na několika telefonech testovali různé operátory na stejném místě. Tzn. že pokud budu mít např. na chalupě žádný signál u Vodafone a plný signál s T-Mobile, pak pochopitelně bude mít u T-Mobile telefon delší výdrž. Protože u Vodafone bude telefon celou dobu vysílat na plný výkon, podobně jako např. v metru či jinde s bídným pokrytím a tím pádem půjde baterie rychle do kytek. Kdežto u T-Mobile nebude muset vysílat plným výkonem.

   Než se tu někdo začne čertit, tak za názvy operátorů si dosaďte co chcete. Princip zůstane stejný.

   Bobek: proč test neudělají sami? Jsme v Čechách a jsme na internetu. Ať by ze zdejšího testu vyšel kdokoliv lépe a nebo hůře, stejně by tu prskali že to je podplacené, PR článek a další naše klasická závist. K tomu by se přidalo ještě pár lidí co by poukazovalo na to že zrovna u nich to je jinak a že to tedy je nevěrohodný test a proč to neudělali v celé republice a jánevímco. No a pak by se do toho připletlo pár individuí co by si ani nepřečetlo článek a začali kecat něco že s jejich OS se to nemůže stát a nebo že kdyby naflashovali nové radio, měli by plný počet čárek a podobné nesmysly. Nemá to tu smysl.

  • fero (neregistrovaný)

   No mohli to udělat na více místech, jinak proč by to nemohli zkusit v ČR je to zajímavý test, at si pak každý říká co chce

  • wuadeq (neregistrovaný)

   …Ma nebo nema smysl…klasicky koment na americkem foru pod timhle clankem bude „WOW, fuck verizon, dialing T-mobile call center right now, i must have it“. Myslis ze tam za velkou louzi se jim podarilo vymytit zavist a PR clanky? prd..u nas se hrstka lidi pod ten clanek vyblije, hrska o tom aspon premysli, a snazi se chytracit (ja :D),u nich pulka hned vola t-mobile, hrstka se tomu akorat chechta, pac vi ze je to trosku jinak, takze kde to ma a nema smysl?…ten clanek defakto rika „t-mobile je nejlepsi“, jenze ono je to slozitejsi…i kdyz ten test o necem vypovida…btw. zrovna to radio v tom hraje dost velkou roli, ale chapu ze flash radia neni pro kazdeho ;)

  • . (neregistrovaný)

   wuadeq: nepochopil jsi o čem je původní článek. Flash radia s tím nemá nic společného. Flashem radia nezlepšíš pokrytí ze strany operátora a nezvýšíš vysílací výkon telefonu. Maximálně si tím pomůžeš k více čárkám na telefonu a případně pokud má vyloženě problém s připojením. Stejně jako třeba kdyby sis vyvedl vnitřní anténu na svou vlastní pomocí nějakého bastlu. O tom ale původní článek nebyl.

  • Kdyz nema telefon signal, tak zase tak vehementne na plny vykon nevysila. To klidne muze totiz takovy telefon vydrzet dele, nez telefon se slabym signalem.

 3. Rosta (neregistrovaný)

  Prej 6,45 Hodin výdrž.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).