Domů » Bleskovky » Vstane Asha z popela? HMD Global získal práva na značku „hloupých“ telefonů

Vstane Asha z popela? HMD Global získal práva na značku „hloupých“ telefonů

Finská společnost HMD Global, která vlastní práva na značku Nokia, udělala další akvizici – nově může použít také značku Asha. Ta patřila v dobách ustupující slávy Finů k populární značce hloupých telefonů, dokud Microsoft v roce 2014 neudělal radikální řez a ukončil výrobu telefonů s tímto jménem.

HMD Global značku prozatím nezískal, nicméně podal žádost o zaregistrování obchodní značky k Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO). HMD Global usiluje o zařazení značky do svého portfolia a podle EUIPO mohou Finové značku použít pro software pro mobilní telefony a chytré telefony a také pro bezdrátové telekomunikační služby.

Nokia 1 na prvních snímcích: takto má vypadat nejlevnější model s Androidem Go

Jestli se finský nástupce mobilní Nokie chystá oživit značku hloupých telefonů, není prozatím jasné. Vzhledem k tomu, že se živě spekuluje o připravované Nokii 1 s ořezaným systémem Android Go, tak není příliš pravděpodobné, že by se ve Finsku rozhodli vytvořit „hloupého“ konkurenta v rámci vlastní stáje. Na plány HMD Global se značkou Asha tak budeme muset počkat.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).