Nokia 1 na prvních snímcích: takto má vypadat nejlevnější model s Androidem Go

Společnost HMD Global údajně v letošním roce představí low-endový smartphone, který má být ještě levnější než Nokia 2. Navzdory základní výbavě však má nabídnout slušnou uživatelskou zkušenost, a to díky platformě Android Oreo (GO Edition), která je určena pro ty nejzákladnější smartphony.Nepřehlédněte

Android Oreo (Go Edition) míří na nejlevnější smartphony. Aplikace na nich pojedou rychleji

Internetem kolují dva obrázky, které mají Nokii 1 zobrazovat ve dvou prototypových fázích. Záda telefonu mají být polykarbonátová, rámečky kovové. Na zádech se má nacházet pro Nokie tradiční podlouhlý fotomodul, černí stranu má vyplňovat obrazovka se základním HD rozlišením.

Paměť telefonu má být stejná jako v případě Nokie 2, tedy 1 GB RAM a 8GB úložiště, systém Android Go by však mohl přispět k plynulejšímu běhu. Ostatně vybrané funkce z této platformy má dostat právě i Nokia 2 (více informací). Nokia 1 má být údajně představena na veletrhu MWC v Barceloně, její cena má být stanovena na 80 EUR (asi 2 tisíce korun).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku