Cena:

Všechny podzimní iPhony dostanou OLED displeje a podporu 5G. O kolik se navýší cena?

iphone 12 pro

Letošní rok bude na iPhony nejbohatší v historii. K nedávno představenému iPhone SE se na podzim netradičně přidají další čtyři modely – dva „klasické“ a dva Pro. Jaké mezi nimi budou rozdíly a kolik budou stát? Na tuto otázku odpovídá informátor Jon Prosser.

Všechny podzimní iPhony mají dostat OLED displej a podporu 5G, stejně tak se můžeme těšit na výkonný čipset Apple A14 a menší výřez pro TrueDepth kamerku na přední straně. Hlavní rozdíly hledejme v úhlopříčkách displejů a v konfiguraci fotoaparátů.

iphone 12

iPhone 12 a 12 Max

Nejmenší z chystaných modelů má dostat 5,4“ displej, ovšem oproti iPhone SE očekáváme modernější design s menšími rámečky. Vůbec bychom se tak nedivili, kdyby byl připravovaný model nejmenší iPhone z celé nabídky. Záda telefonu budou zdobit dva fotoaparáty, pravděpodobně standardní a širokoúhlý, rámeček telefonu bude hliníkový iPhone 12 má startovat na ceně 649 USD (asi 16 tisíc korun bez DPH).

iphone 12 2
iPhone 12 (ilustrační obrázek)

Větší varianta základního modelu má mít displej o úhlopříčce 6,1“, telefon tak bude možné vnímat jako přímého nástupce iPhone 11. Zbytek výbavy bude poplatný základní variantě, prodejní cena má být o 100 dolarů vyšší (asi 18 500 korun bez DPH).

iPhone 12 Pro a 12 Pro Max

Chystané „Pro“ iPhony mají dostat těla z nerezové oceli a displeje s úhlopříčkou 6,1“ a 6,7“. Oproti základním modelům si také polepší v oblasti fotoaparátu, tvořit jej budou hned tři čočky + LiDAR, který známe z posledních iPadů Pro. Vrcholové iPhony si mají i přes nové technologie podržet ceny svých předchůdců, tedy 999 a 1 099 USD (asi 24 700 a 27 200 korun bez DPH).

iphone 12 pro
iPhone 12 Pro (ilustrační obrázek)

Premiéra nových iPhonů by se měla odehrát v tradičním zářijovém termínu, avšak jejich dostupnost prý může být zpočátku omezená. Kvůli pandemii COVID-19 prý továrny naběhnou na hromadnou výrobu o měsíc později, než bývá obvyklé.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.