Domů » Bleskovky » Všechny podzimní iPhony dostanou OLED displeje a podporu 5G. O kolik se navýší cena?

Všechny podzimní iPhony dostanou OLED displeje a podporu 5G. O kolik se navýší cena?

Letošní rok bude na iPhony nejbohatší v historii. K nedávno představenému iPhone SE se na podzim netradičně přidají další čtyři modely – dva „klasické“ a dva Pro. Jaké mezi nimi budou rozdíly a kolik budou stát? Na tuto otázku odpovídá informátor Jon Prosser.

Všechny podzimní iPhony mají dostat OLED displej a podporu 5G, stejně tak se můžeme těšit na výkonný čipset Apple A14 a menší výřez pro TrueDepth kamerku na přední straně. Hlavní rozdíly hledejme v úhlopříčkách displejů a v konfiguraci fotoaparátů.

iphone 12

iPhone 12 a 12 Max

Nejmenší z chystaných modelů má dostat 5,4“ displej, ovšem oproti iPhone SE očekáváme modernější design s menšími rámečky. Vůbec bychom se tak nedivili, kdyby byl připravovaný model nejmenší iPhone z celé nabídky. Záda telefonu budou zdobit dva fotoaparáty, pravděpodobně standardní a širokoúhlý, rámeček telefonu bude hliníkový iPhone 12 má startovat na ceně 649 USD (asi 16 tisíc korun bez DPH).

iphone 12 2
iPhone 12 (ilustrační obrázek)

Větší varianta základního modelu má mít displej o úhlopříčce 6,1“, telefon tak bude možné vnímat jako přímého nástupce iPhone 11. Zbytek výbavy bude poplatný základní variantě, prodejní cena má být o 100 dolarů vyšší (asi 18 500 korun bez DPH).

iPhone 12 Pro a 12 Pro Max

Chystané „Pro“ iPhony mají dostat těla z nerezové oceli a displeje s úhlopříčkou 6,1“ a 6,7“. Oproti základním modelům si také polepší v oblasti fotoaparátu, tvořit jej budou hned tři čočky + LiDAR, který známe z posledních iPadů Pro. Vrcholové iPhony si mají i přes nové technologie podržet ceny svých předchůdců, tedy 999 a 1 099 USD (asi 24 700 a 27 200 korun bez DPH).

iphone 12 pro
iPhone 12 Pro (ilustrační obrázek)

Premiéra nových iPhonů by se měla odehrát v tradičním zářijovém termínu, avšak jejich dostupnost prý může být zpočátku omezená. Kvůli pandemii COVID-19 prý továrny naběhnou na hromadnou výrobu o měsíc později, než bývá obvyklé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Ceny zůstaly.. To je smůla. Do čeho si teď androiďáci kopnou?

    • No nejradši bych kopl do tebe, že hned prvním příspěvkem vyvoláváš rozbroje mezi dvěma skupinami a tím pádem bude celá diskuse, stejně jako tvůj příspěvek, stát za prd!

    • Poprvé po dlouhé době si kopl iPhonista, tak nekňuč lamo

    • Že by byly nízké, to se říct nedá, navíc telefony jako xiaomi mi 10 již budou dávno stát o třetinu méně než teď.

    • Jenže Mi10 tak akorát dohání současný 11ky Pro… za 22 tisíc :D :D :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).