Vrátí se čipsety Exynos do vlajkových Samsungů? Letos ani příští rok to zřejmě neklapne

Qualcomm Snapdragon
  • Řadu Galaxy S23 budou pohánět speciálně upravené procesory od Qualcommu
  • Vlastní čipsety Exynos zatím Samsung do hry vracet nebude

Chystané smartphony řady Galaxy S23 budou na celém světě pohánět čipsety Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Samsung tak letos zcela vynechá vlastní řešení Exynos, které v minulých letech nasazoval do vlajkových modelů prodávaných v Evropě a které za sebou mají dosti rozporuplnou pověst. Znamená to, že korejský gigant se svými čipsety nadobro skončil?

Podle nedávných zvěstí Samsung formuje zcela nový tým, který má přijít s konkurenceschopnými mobilními procesory vlastní výroby. Na první plody si ale budeme muset nějakou dobu počkat, podle informátora Yogeshe Brara se jich zřejmě nedočkáme ani v příštím roce.

Jihokorejci u letošní řady Galaxy S23 použijí mírně přetaktovaný Snapdragon 8 Gen 2, který vzniká v rámci iniciativy Snapdragon for Galaxy. Ta nemá být jednorázovou záležitostí, ale máme se s ní setkávat do té doby, než Samsung přijde se srovnatelnou konkurencí.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku