Vodafone 860 Smart II: Barevný Android za rozumnou cenu

Vodafone představil svůj další levný smartphone s označením Smart II (860), který naváže na předchozí model Smart 858. Hardwarové parametry asi nikomu dech nevyrazí – cílovou skupinou v tomto případě budou spíše méně nároční uživatelé, pro které se telefon může stát levnou vstupenkou do světa zařízení se systémem Android.

 

Vodafone Smart II nabídne 3,2″ HVGA displej (320 x 480 px), 832MHz procesor (Broadcom 21552) a 512 MB RAM, nezapomnělo se ani na slot pro paměťové karty microSD. Ve výbavě dále nebude chybět 3,2Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou, podpora 3G HSDPA, Wi-Fi a GPS. O přísun energie se postará akumulátor s kapacitou 1 150 mAh. Nikoho asi nepřekvapí přítomnost Androidu ve verzi 2.3, s aktualizací na Ice Cream Sandwich se vzhledem k parametrům nepočítá.

  

Příjemným zpestřením budou výměnné kryty, se kterými je možné získat až 16 barevných kombinací. V nabídce tuzemského Vodafone se telefon objeví nejpozději do konce tohoto měsíce, přesnou cenu nyní zjišťujeme. Britský Vodafone jej bude nabízet za 70 GPB; očekáváme tedy, že u nás by se mohl prodávat za zhruba 2 500 Kč a s minimálním měsíčním plněním bude cena ještě nižší. Hlavními konkurenty pro Smart II jsou modely LG Optimus L3, Motorola Defy mini či Samsung Galaxy Y.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku