Cena:

Vodafone 860 Smart II: Barevný Android za rozumnou cenu

Vodafone představil svůj další levný smartphone s označením Smart II (860), který naváže na předchozí model Smart 858. Hardwarové parametry asi nikomu dech nevyrazí – cílovou skupinou v tomto případě budou spíše méně nároční uživatelé, pro které se telefon může stát levnou vstupenkou do světa zařízení se systémem Android.

 

Vodafone Smart II nabídne 3,2″ HVGA displej (320 x 480 px), 832MHz procesor (Broadcom 21552) a 512 MB RAM, nezapomnělo se ani na slot pro paměťové karty microSD. Ve výbavě dále nebude chybět 3,2Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou, podpora 3G HSDPA, Wi-Fi a GPS. O přísun energie se postará akumulátor s kapacitou 1 150 mAh. Nikoho asi nepřekvapí přítomnost Androidu ve verzi 2.3, s aktualizací na Ice Cream Sandwich se vzhledem k parametrům nepočítá.

  

Příjemným zpestřením budou výměnné kryty, se kterými je možné získat až 16 barevných kombinací. V nabídce tuzemského Vodafone se telefon objeví nejpozději do konce tohoto měsíce, přesnou cenu nyní zjišťujeme. Britský Vodafone jej bude nabízet za 70 GPB; očekáváme tedy, že u nás by se mohl prodávat za zhruba 2 500 Kč a s minimálním měsíčním plněním bude cena ještě nižší. Hlavními konkurenty pro Smart II jsou modely LG Optimus L3, Motorola Defy mini či Samsung Galaxy Y.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.