Domů » Bleskovky » Vodafone 860 Smart II: Barevný Android za rozumnou cenu

Vodafone 860 Smart II: Barevný Android za rozumnou cenu

Vodafone představil svůj další levný smartphone s označením Smart II (860), který naváže na předchozí model Smart 858. Hardwarové parametry asi nikomu dech nevyrazí – cílovou skupinou v tomto případě budou spíše méně nároční uživatelé, pro které se telefon může stát levnou vstupenkou do světa zařízení se systémem Android.

 

Vodafone Smart II nabídne 3,2″ HVGA displej (320 x 480 px), 832MHz procesor (Broadcom 21552) a 512 MB RAM, nezapomnělo se ani na slot pro paměťové karty microSD. Ve výbavě dále nebude chybět 3,2Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou, podpora 3G HSDPA, Wi-Fi a GPS. O přísun energie se postará akumulátor s kapacitou 1 150 mAh. Nikoho asi nepřekvapí přítomnost Androidu ve verzi 2.3, s aktualizací na Ice Cream Sandwich se vzhledem k parametrům nepočítá.

  

Příjemným zpestřením budou výměnné kryty, se kterými je možné získat až 16 barevných kombinací. V nabídce tuzemského Vodafone se telefon objeví nejpozději do konce tohoto měsíce, přesnou cenu nyní zjišťujeme. Britský Vodafone jej bude nabízet za 70 GPB; očekáváme tedy, že u nás by se mohl prodávat za zhruba 2 500 Kč a s minimálním měsíčním plněním bude cena ještě nižší. Hlavními konkurenty pro Smart II jsou modely LG Optimus L3, Motorola Defy mini či Samsung Galaxy Y.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

13 komentářů

 1. Co je přesně minimální specifikací pro ICS, že toto nevyhovuje, nedostatek RAM?

  • toto je presný predstavitel android telefonu u 80% populácie

   už chápem prečo tie percentá na podieli OS

  • no ak by sa zajimal o statistiky z minuleho roku, tak by si vedel, ze lacne android telefony netvoria ani 20% z celkoveho podielu androidu

  • :D

   takže 10% „hajend“ a 70% ešte horšie ? si sa potešil,či mňa ? :D

 2. Pavel (neregistrovaný)

  RAM je dost, to spíš procesor.. min. parametry na ICS neznám, ale řekl bych že ho dávají do zařízení nad 1GHz.

  • Velda (neregistrovaný)

   Sony Xperia Tipo – 800MHz procesor a ICS no problema. ICS nemá nějaký požadavky. Spíš to bude tím, že už je to před nějakou dobou připravovaný telefon a už se jim to nechce předělávat na ICS. :-) A pokud ne, tak za to může ARM11 procesor, ten má při těch 800 MHz málo výkonu (Tipo má Cortex-A5 procesor.).

   I když se mi o SoCce BCM21552 nepodařilo nic zjistit, tak za předpokladu, že si to spletli s BCM21553 nebo jsou podobný, tak GPU by mělo být OK a tím by to nebylo. :-)

  • Michael Boháček (neregistrovaný)

   Do jeho předchůdce vodafone 858 chcou portovat cyanogen mod 9 a to má o 200 MHz méně a RAM taky dost nic moc.

  • S4crifice (neregistrovaný)

   Já dal ICS na Xperii X8 (600 Mhz proc., 168 MB RAM) a jede sice pomaleji, ale plynule :)

   To znamená, že menu se načte třeba s prodlevou, ale pohyby v něm jsou plynulé a tak to je s dalšími věcmi … :)

   Ale je to 100% použitelné …

 3. Pavel (neregistrovaný)

  Jsem si vzpomněl, že do mého htc Desire nechtěli dát GB kvůli malé interní paměti, to možná taky hraje nějakou roli. Na druhou stranu dostane ICS i Xperia Ray, Neo a mini, který mají kolem 300MB..

  • Velda (neregistrovaný)

   Za to může Sense. RAMka by nezvládla Sense a ROMce Sense zabírá taky dost místa, to proto.

 4. Přesně díky těmto telefonum má Android tak obrovský podíl zaroven díky těmto telefonum je fragmentace droidí platformy tak obrovská.

 5. kunk (neregistrovaný)

  *GBP

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).