Domů » Bleskovky » Vivo X5 Max na prvních snímcích: 3,75 mm tenké tělo si vyžádalo ojedinělou konstrukci

Vivo X5 Max na prvních snímcích: 3,75 mm tenké tělo si vyžádalo ojedinělou konstrukci

Neuplynuly ani dva dny a na povrch vyplouvají další informace o připravované žiletce Vivo X5 Max. Jak jsme vás již informovali, chystaná novinka hodlá zaútočit na pozici nejtenčího smartphonu na světě. První spekulace hovořily o tloušťce 4,75 milimetru, nicméně díky uniklým snímkům již nyní víme, že tato hodnota byla značně nadsazená. Šuplera svírající svírající zařízení totiž ukazuje neuvěřitelných 3,75 mm. Aby bylo možné vyrobit takto tenký smartphone, museli inženýři upustit od sendvičové konstrukce a většinu hardwaru přesunout mimo oblast displeje.

 

Díky čínské databázi TENAA víme, že srdcem smartphonu se stane osmijádrový čipset (MediaTek) s taktem 1,7 GHz, který podpoří 2GB operační paměť. Hlavní fotoaparát se pochlubí rozlišením třináct megapixelů, chybět samozřejmě nebude ani přisvětlovací LED dioda a přední 5Mpx kamerka pro videohovory. Ačkoliv se má jednat o ultratenký smartphone, konstruktéři údajně nebrali ohled na žádné kompromisy a do těla se jim podařilo vměstnat 3,5mm audio výstup a slot na paměťové microSD karty.

 

Velkou neznámou však zůstává i nadále akumulátor. Vzhledem ke konstrukci už v tomto směru nelze očekávat žádné rekordní hodnoty a budoucí uživatelé tak mohou očekávat maximálně jednodenní výdrž. S oficiálním představením se počítá během několika následujících týdnů, přičemž jako první se dočkají čínští zákazníci. Bližší informace o globální dostupnosti zatím chybí a proto si budeme muset počkat až na vyjádření výrobce.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

 1. neregistrovany (neregistrovaný)

  no hlavne aby nemel velky okraje okolo displeje

  nepochopim nesmyslny hon za tloustkou. lidi by byli urcite vic nadseni z telefonu bez okraju klidne s vetsi tloustkou a bez problemu s ohnutou konstrukci

 2. Pěkný (neregistrovaný)

  Hodně dobrá stylovka. Dle fota to nevypadá na nějaké výrazně širší okraje.. Praktičnost sice žádná (nejspíš velké na nebezpečí ohnutí a na baterii asi moc místa nezbude) ale rekordy se počítaj ;)

 3. fero (neregistrovaný)

  tohle se nebude ohýbat ale omotávat kolem ruky :D a máte zdarma verzi jako náramku.

 4. BackPa (neregistrovaný)

  K čemu 4mm když to vydrží sotva pár hodin….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).