Domů » Bleskovky » Vivo X20 na prvních fotkách: další z čeledi bezrámečkovitých

Vivo X20 na prvních fotkách: další z čeledi bezrámečkovitých

Éru smartphonů s minimálními rámečky kolem displeje odstartoval japonský Sharp, zpopularizovalo ji však až loni čínské Xiaomi se svým modelem Mi Mix. Následovaly další telefony, jejich přehled jsme vám v týdnu přinesli v tomto článku. Do ztenčování se pustil i čínský výrobce Vivo, na šanghajském veletrhu Mobile World Congress nejprve ukazoval společně s Qualcommem prototyp telefonu s integrovanou čtečkou otisků prstů v displeji (více informací), nyní chystá ukázat světu svůj nový bezrámečkový telefon nazvaný X20.

Že je premiéra tohoto telefonu na spadnutí, prozrazují oficiální upoutávky, na nichž stojí text „éra full-screenu, Vivo X20 přijde brzy“.

Jak bude ve skutečnosti chystaný telefon vypadat, prozradila čínská certifikace TENAA, chvíli po ní se navíc na internet dostaly první živé snímky.

Vivo X20 bude podle certifikace pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 630/660, v nejvyšší konfiguraci se můžeme těšit na 6 GB RAM. Z dalších parametrů můžeme jmenovat rozlišení fotoaparátu 24 Mpx a kapacitu baterie 3 500 mAh.

Bohužel zatím nemůžeme očekávat, že novinka bude dostupná na českém trhu, byť doufáme, že značka Vivo, která byla donedávna čtvrtým největším výrobcem smartphonů na světě, bude chtít expandovat i mimo hranice Číny, zvláště pak když nedávno podepsala smlouvu s FIFA o sponzoringu dvou následujících mistrovství světa ve fotbale.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Tahle a jím podobná čína mě nikdy extra nevzrušovala…tři dny je kolem toho hype a pak už jen ticho. Nikoho nezajímá, zapadne. Podpora ze strany výrobce prakticky nula, kvalita pokulhávající, vzhled katastrofa… děkuji ne.

  2. Ja tam teda ramčeky vidím.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).