Cena:

Vivo aktualizuje telefony na Android 12. První se dočkají už v lednu

Vivo Y72 recenze

Čínská společnost Vivo sice patří celosvětově mezi TOP 5 největších výrobců chytrých telefonů, nicméně v Evropě nemá příliš na růžích ustláno. Dobrým způsobem, jak přesvědčit zákazníky, jsou pravidelné aktualizace, které Vivo u svých telefonů přislíbilo. A tento slib také plní – začátkem příštího roku se evropští zákazníci u svých telefonů Vivo dočkají aktualizace na Android 12.

Vivo Y72 recenze
Aktualizaci dostane také Vivo Y72

Zavádění první verze systému Android 12 v Evropě bude probíhat od konce ledna ve třech vlnách, které postupně pokryjí všechny uživatele chytrých telefonů značky Vivo. Prvními produkty, které obdrží aktualizaci na Android 12, budou modely X60 Pro a V21 5G. Tři modely z řady Y (Y21, Y72 5G, Y52 5G) budou následovat o měsíc později, zbývající produkty řady Y (Y33s, Y21s, Y70, Y20s, Y11s) obdrží aktualizaci od konce dubna 2022.

Android 12 dostanou všechny telefony prodávané v Evropě

Každé pravidlo má ale své výjimky. Plán aktualizací se bohužel týká pouze telefonů zakoupených v běžném prodeji. Pokud jste si pořídili smartphone Vivo u operátora, bude rychlost vydání aktualizace záviset na schválení z jeho strany.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.